W Gdańsku o rozpoznawaniu rybitw
28 czerwca 2012
Rząd za odddaniem parków narodowi
3 lipca 2012
Pokaż wszystkie
IX Liczenie Derkaczy na Bagnie Całowanie

Centrum Ochrony Mokradeł i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zapraszają na IX Liczenie Derkaczy na Bagnie Całowanie, które odbędzie się w nocy z 7 na 8 lipca br.

Bagno Całowanie to jedno z największych torfowisk na Mazowszu i od wielu lat miejsce regularnego liczenia derkaczy i innych ptaków o aktywności nocnej. W tym roku uczestnicy zbierają się o 19.30 w szkole w Podbieli. W pierwszej, teoretycznej części odbędzie się krótkie szkolenie z rozpoznawania głosów derkacza, przepiórki, strumieniówki, świerszczaka i brzęczki oraz prezentacja specjalnego gościa z Czeskiego Towarzystwa Ornitologicznego, Vaclava Zamecnika, który opowie o zagrożeniach i ochronie derkacza w Republice Czeskiej.

W drugiej części uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły robocze i wyruszą w teren. Podczas liczenia na pewno przydadzą się kalosze, repelent na komary, dobra latarka oraz ewentualnie coś od deszczu. Po akcji dla chętnych zaplanowano ognisko na szkolnym podwórku. Możliwy jest nocleg w szkole w Podbieli (śpiwór i karimata we własnym zakresie).
Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku 5 lipca na adres cmok(at)bagna.pl na formularzu zgłoszeniowym.

Zdjęcie: Cezary Korkosz / www.cezarykorkosz.pl

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl