Nauczycielu, zacznij nowy rok z ptakami
3 września 2012
OTOP na Biebrzańskich Sianokosach 2012
3 września 2012
Pokaż wszystkie
OTOP na Biebrzańskich Sianokosach 2012

Już po raz siódmy Biebrzański Park Narodowy zorganizował w swojej siedzibie unikatową imprezę: Mistrzostwa Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody. Biebrzańskie Sianokosy. Impreza Biebrzańska to nie tylko wyjątkowe wydarzenie plenerowe, ma również na celu promocję tradycyjnego koszenia łąk bagiennych, tj. ochrony czynnej przyrody.

Z roku na rok Biebrzańskie Sianokosy cieszą się coraz większą popularnością. Mistrzostwa w Koszeniu Bagiennych Łąk organizowane są w trzech konkurencjach: 2-osobowe drużyny walczą o tytuł drużynowego Mistrza Europy, w finale indywidualnym zawodnicy mierzą się o tytuł Mistrza Europy, natomiast konkurencja „O Wójtową Osełkę i Koszyk Wójtowej” przygotowana jest specjalnie dla zaproszonych gości. Tradycyjnie w zawodach biorą udział rolnicy, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych – miłośnicy biebrzańskiej przyrody.

W tym roku drużyna Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody wystąpiła we wzmocnionym mocnym składzie. Do Pana Dariusza Lecha, który od lat bierze udział w konkurencji indywidualnej jako przedstawiciel OTOP, w konkurencji drużynowej dołączyli pracownicy rezerwatów biebrzańskich OTOP: Łukasz Mucha i Wojciech Klimaszewski. Obie konkurencje odbywają się na dystansie 100 metrów – odległość, wymagająca dużej wprawy i wytrzymałości. Nasi zawodnicy poradzili sobie znakomicie.    

Biebrzańskie Sianokosy 2012 – zobacz zdjęcia

Oprócz reprezentacji na torze, OTOP wystawił stoisko informacyjne projektu LIFE+ „Wodniczka i Biomasa”. Również drugiego dnia podczas Targów Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy” przygotowaliśmy stoisko „wodniczkowe”. Tym razem program był skierowany zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Wspólnie z wolontariuszami przeprowadziliśmy zajęcia dla najmłodszych. W pakiecie edukacyjnym znalazły się zabawy plastyczne w wykorzystaniem różnych technik, origami, nauka rozpoznawania ptasich głosów, loteria fantowa. Uczestnicy zajęć mogli wykonać maskę wodniczki oraz ptasie gniazdko. „Kącik Wodniczki” cieszył się ogromnym powodzeniem.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl