Jesienny konkurs dla członków OTOP
21 września 2012
OTOP poleca "Sekrety ptaków"
1 października 2012
Pokaż wszystkie
Weź udział w Europejskich Dniach Ptaków 2012

Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza, podczas której ornitolodzy zapraszają do wspólnego liczenia i obserwowania ptaków. Pierwszy weekend października (w tym roku to 6. i 7. dzień miesiąca) to czas, kiedy trwa wielka jesienna migracja milionów ptaków z terenów lęgowych na zimowiska.

W Europejskich Dniach Ptaków może wziąć udział każdy, niezależnie od stopnia zainteresowania czy znajomości ptaków. Wystarczy 6 lub 7 października przez dowolnie wybrany czas i w dowolnie wybranym miejscu obserwować ptaki, a potem wypełnić formularz obserwacyjny, który od 5 października (wieczorem) będzie dostępny na stronie www.otop.org.pl. Można obserwować indywidualnie lub wziąć udział w jednej z kilkudziesięciu wycieczek ornitologicznych, organizowanych w całej Polsce przez wolontariuszy OTOP. ZOBACZ LISTĘ WYCIECZEK.

Oprócz karty obserwacyjnej, którą będzie można wypełnić do 14 października, zachęcamy do przekazania informacji o trzech najliczniej obserwowanych gatunkach już w czasie EDP. Te dane, przekazane za pośrednictwem formularza online (dostępnego od 5 października wieczorem na www.otop.org.pl) lub SMS-a pod numer 508 065 029 do godziny 15.00 w niedzielę 7 października, zostaną uwzględnione w raporcie europejskim, który zostanie opublikowany już następnego dnia, czyli w poniedziałek 8 października. 

Poza wycieczkami zapraszamy również na inne wydarzenia towrzyszące Europejskim Dniom Ptaków. Pełen program znajduje się TUTAJ

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl