Oddaj głos rybom i ptakom - OTOP
W Gdańsku o faunie Tanzanii
15 grudnia 2012
Jest decyzja o budowie obwodnicy Augustowa
21 grudnia 2012
Pokaż wszystkie
Oddaj głos rybom i ptakom

Do 18 grudnia można wyrazić swoje poparcie dla reformy unijnej Wspólnej Polityki Rybackiej, mającej na celu zatrzymanie przełowienia mórz i oceanów.

Jako członek koalicji OCEAN 2012 gorąco zachęcamy do poparcia petycji do brytyjskiego członka Komisji Rybołóstwa Parlamentu Europejskiego, Struana Stevensona. Wyraża ona nadzieję, że podczas głosowania w Parlamencie Europejskim zapadną decyzje, które w najbliższej przyszłości pozwolą powstrzymać przełowienie. 

 

Przełowienie, czyli nadmierne przetrzebienie stad ryb, to bardzo poważny problem w wielu aspektach. Rybacy muszą pływać coraz dalej i szukać nowych łowisk, by połowy były opłacalne, co powoduje m.in. większe zużycie paliwa. Coraz mniejsza liczba ryb oznacza mniejszą liczbę osobników zdolnych do rozrodu i może zagrozić przyszłościom całych populacji, jak również gatunkom uzależnionym od ryb, w tym ptakom. Już dzisiaj skutki przełowienia odczuwają m.in. ptaki morskie gnieżdżące się na skalistych wybrzeżach Wielkiej Brytanii. Są zmuszone pokonywać coraz większe odległości w poszukiwaniu pokarmu dla piskląt, z których wiele ginie z głodu przed powrotem rodziców do kolonii. 

Pomóżmy rybom, ptakom i rybakom poprzez podpisanie petycji dostępnej na stronie internetowej społeczności AVAAZ

Zdjęcie: Alka – jeden z gatunków uzależnionych od zasobów ryb morskich/ Cezary Korkosz – www.cezarykorkosz.pl

 

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl