Zapraszamy na Spotkania z Przyrodą
18 marca 2013
Pomóż tukanowi obronić las
28 marca 2013
Pokaż wszystkie
Spring Alive – wiosna w środku zimy

Pomimo zimowej aury gorąco zachęcamy do wypatrywania skrzydlatych posłańców wiosny w ramach 8. edycji kampanii Spring Alive.

Spring Alive to międzynarodowa kampania edukacyjna skierowana głównie do dzieci i młodzieży. W tropieniu wiosny uczestniczą mieszkańcy kilkudziesięciu krajów z Europy, Afryki i Azji. Na stronie www.springalive.net rejestrują swoje pierwsze w sezonie spotkania z bocianami, jaskółkami dymówkami, kukułkami, jerzykami i żołnami. Na podstawie wprowadzanych danych generowane są mapy ukazujące wędrówkę wiosny przez poszczególne kraje, a także wykresy prezentujące dynamikę przelotu poszczególnych gatunków.

Witryna springalive.net umożliwia nie tylko wprowadzanie obserwacji, ale także dodawanie zdjęć spotkanych ptaków, poszerzanie swojej wiedzy na ich temat, korzystanie z gier edukacyjnych. W ramach kampanii zostały również przygotowane scenariusze edukacyjne przeznaczone dla nauczycieli oraz edukatorów działających w ośrodkach pozaszkolnych. 

W Polsce kampania oficjalnie rozpoczyna się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale swoje obserwacje można dodawać już wcześniej. Do tej pory w roku 2013 zarejestrowano łącznie 1258 obserwacji – najwięcej na południu Europy: we Włoszech, w Rumunii i w Bułgarii. We Włoszech odnotowano już ponad 500 spotkań z dymówką. Pod względem liczby obserwacji bocianów za Włochami (63 wpisów) uplasowały się Czechy (52 wpisy) i Bułgaria (54 wpisy). 

 

Kampanię wspiera:

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl