Światowy Kongres BirdLife International w Kanadzie - OTOP
Otwieramy zakład produkcji pelletu nad Biebrzą
19 czerwca 2013
Uratowane brzegówki na Podkarpaciu
24 czerwca 2013
Pokaż wszystkie
Światowy Kongres BirdLife International w Kanadzie

Do kanadyjskiej stolicy przyjechali przedstawiciele organizacji partnerskich z ponad 120 krajów, reprezentujący 13 milionów członków i sympatyków BirdLife International. W tym roku odbywający się co 5 lat kongres był połączony z obchodami dwóch ważnych rocznic – 90-leciem powstania Światowej Rady ds. Ochrony Ptaków oraz 20-lecia jej przekształcenia w federację funkcjonującą obecnie. Poza członkami organizacji tworzących BirdLife International, do Kanady zjechali również przedstawiciele świata polityki, instytucji międzynarodowych oraz biznesu. Przybyła m.in. honorowa prezydent federacji, japońska księżna Takamado; sekretarz stanu USA Hank Paulson czy przewodnicząca Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) Julia Marton-Lefevre. 

Każdy kongres stanowił okazję do gruntownej dyskusji na temat wyzwań, przed jakimi stoi ochrona przyrody w kontekście globalnym, a także do wspólnego szukania sposobów rozwiązywania pojawiających się problemów. Jednym z efektów spotkania jest przyjęcie strategii wyznaczającej główne cele i działania do zrealizowania w latach 2014-2020. Zapisy strategii będą realizowane przez 9 globalnych programów, w tym Wspieranie Społeczności Lokalnych, Program ds. Obcych Gatunków Inwazyjnych (skoncentrowany zwłaszcza w regionie Pacyfiku, gdzie zawleczone na wyspy obce gatunki stanowią zagrożenie zarówno dla rodzimych ekosystemów, jak i  często również dla całych lokalnych społeczności). Powstanie również trzecia edycja książki „Sytuacja ptaków na świecie”, podsumowująca naszą obecną wiedzę na temat gatunków żyjących na wszystkich kontynentach i zagrożeń, z jakimi muszą się zmagać. 

OTOP, który jest partnerem BirdLife Ingternational w Polsce, był reprezentowany w Kanadzie przez Martę Kaczyńską – Doradcę Zarządu OTOP ds. Rozwoju Strategicznego i Zarządzania. 

Więcej informacji na temat kongresu (w języku angielskim) na stronie BirdLife International
 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl