Dla przyrody i lokalnej społeczności – otworzyliśmy zakład produkcji pelletu
25 czerwca 2013
Zapraszamy na Bekowisko 2013
1 lipca 2013
Pokaż wszystkie
Zaproszenie na wycieczki do warszawskiego Morysina

Warszawska Grupa Lokalna OTOP serdecznie zaprasza na dwie lipcowe wycieczki ornitologiczne do rezerwatu “Morysin” w Wilanowie.

Wycieczki odbędą się w soboty – 13 i 20 lipca. Zbiórka w obu przypadkach o 8.50 na pętli autobusowej w Wilanowie, koło lokalu Mc Donald’s. W sytuacji bardzo niesprzyjających warunków pogodowych w sobotę wycieczka będzie przekładana na niedzielę. 

Szacunkowy czas trwania spaceru to 3-4 godziny. Trasa prowadzi ulicą Vogla, przez Jeziorko  Powsinkowskie, dalej ścieżką wzdłuż Jeziorka Wilanowskiego do rezerwatu. Następnie przejśce przez rezerwat wzdłuż Kanalu Sobieskiego i rzeki Wilanówki, po drodze postój przy zabytkowej leśniczówce i pozostałościach po dawnych ceglanych budowlach (będących w XIX w. częścią założenia parkowego dawnego Wilanowa).

Należy zabrać środki przeciwko komarom i dobre buty terenowe (błotniste ścieżki). Wycieczki mają charakter zamknięty (max. 20 uczestników, ze względu na wytyczne wynikające z zezwolenia RDOŚ na organizację wycieczek po rezerwacie). Chęć uczestnictwa należy uprzednio zgłosić do przewodnika, Beaty Kojtek, pisząc na adres mailowy beata.kojtek(at)gmail.com (znaczek (at) należy zastąpić “małpą”). 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl