Zaproszenie na wycieczki do warszawskiego Morysina - OTOP
Dla przyrody i lokalnej społeczności – otworzyliśmy zakład produkcji pelletu
25 czerwca 2013
Zapraszamy na Bekowisko 2013
1 lipca 2013
Pokaż wszystkie
Zaproszenie na wycieczki do warszawskiego Morysina

Warszawska Grupa Lokalna OTOP serdecznie zaprasza na dwie lipcowe wycieczki ornitologiczne do rezerwatu “Morysin” w Wilanowie.

Wycieczki odbędą się w soboty – 13 i 20 lipca. Zbiórka w obu przypadkach o 8.50 na pętli autobusowej w Wilanowie, koło lokalu Mc Donald’s. W sytuacji bardzo niesprzyjających warunków pogodowych w sobotę wycieczka będzie przekładana na niedzielę. 

Szacunkowy czas trwania spaceru to 3-4 godziny. Trasa prowadzi ulicą Vogla, przez Jeziorko  Powsinkowskie, dalej ścieżką wzdłuż Jeziorka Wilanowskiego do rezerwatu. Następnie przejśce przez rezerwat wzdłuż Kanalu Sobieskiego i rzeki Wilanówki, po drodze postój przy zabytkowej leśniczówce i pozostałościach po dawnych ceglanych budowlach (będących w XIX w. częścią założenia parkowego dawnego Wilanowa).

Należy zabrać środki przeciwko komarom i dobre buty terenowe (błotniste ścieżki). Wycieczki mają charakter zamknięty (max. 20 uczestników, ze względu na wytyczne wynikające z zezwolenia RDOŚ na organizację wycieczek po rezerwacie). Chęć uczestnictwa należy uprzednio zgłosić do przewodnika, Beaty Kojtek, pisząc na adres mailowy beata.kojtek(at)gmail.com (znaczek (at) należy zastąpić “małpą”). 

Wpłacam