Znamy imiona koników z Karsiborskiej Kępy - OTOP
Pomagajmy ptakom podczas upałów
5 sierpnia 2013
Gdy znajdziemy gołębia z obrączką…
7 sierpnia 2013
Pokaż wszystkie
Znamy imiona koników z Karsiborskiej Kępy

W tym roku stado koników pomagające nam w zachowaniu otwartych łąk w rezerwacie powiększyło się o cztery nowe zwierzęta – trzy ogierki i klaczkę. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem, wszystkie nowo urodzone zwierzęta dostają imię będące nazwą ptaka (polską lub naukową), zaczynające się na tę samą literę co imię ich matki. 

Wśród wysuniętych propozycji członkowie i sympatycy OTOP uczestniczący w internetowej sondzie wybrali 4 imiona. Dwa ogierki za swojego patrona mają kulika (w Polsce gniazduje kulik wielki, a w okresie przelotów pojawia się kulik mniejszy – obydwa można spotkać w rezerwacie). Jeden z koników będzie nazywał się Kulik, a drugi Numenius, czyli też kulik, tyle że po łacinie. Trzeci ogierek otrzymał imię Parus (pierwszy człon nazwy naukowej sikory bogatki). Jedyna w tym towarzystwie klaczka dostała bardzo wdzięczne imię – Gajówka (jeden z krajowych gatunków pokrzewek).

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy, postanowiliśmy wśród głosujących nagrodzić trzy osoby nagrodami-niespodziankami. W losowaniu szczęście mieli: Pani Agnieszka Tempska i Pan Kazimierz Gutkowski. Trzecią nagrodzoną osobą jest Pani Barbara Grzebulska, która – jako jedyna – trafnie wytypowała imiona wszystkich czterech koników. 

Na zdjęciu głównym: Parus, czyli ogierek od klaczy PandyChcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl