OTOP patronem serii książek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”

Ulotka "Nie mieszkasz sam. O ptakach gnieżdżących się w budynkach"
26 marca 2014
Szukamy wolontariuszy na Lubelszczyźnie
28 marca 2014
Pokaż wszystkie
OTOP patronem serii książek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”

OTOP objęło patronatem serię książeczek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”,   która ukazuje się nakładem wydawnictwa Skrzat. Składają się na nią książki przybliżające  najmłodszym w bardzo przystępnej formie tematykę ekologiczną. Treści edukacyjne są przemycane przy okazji opowieści o ekoludkach, znanych dawniej jako krasnale, które obecnie pomagają zwierzętom i ratują przyrodę. Historie o leśnych skrzatach przesycone są sporą dawką humoru i pomagają rozwinąć przyrodnicze zainteresowania u dzieci oraz, co najważniejsze, wpoić zasady właściwego zachowania i postępowania w najczęściej spotykanych sytuacjach problematycznych.

Dzięki pierwszej książce „Przygody leśnych skrzatów” dzieci zapoznają się z tematem śmiecenia w lasach, zasypywania śródpolnych oczek wodnych i stawów czy spuszczania psów z gospodarstw, które polują później na zwierzęta. Dowiedzą się również jak wygląda właściwy sposób koszenia łąk i jakie zagrożenia dla ptaków oraz innych zwierząt niesie najpopularniejsza, stosowana do dziś metoda koszenia.

Druga książka „Leśne skrzaty pomagają zwierzętom” zwraca szczególną uwagę na zagrożenia, jakie niosą za sobą opryski i metody zmniejszania tych zagrożeń, na problem suszy i niewłaściwego rozumienia melioracji, przybliża temat polowań i myślistwa i opowiada o właściwym dokarmianiu zwierząt.

Trzecia część poruszająca temat m.in. skutków wypalania traw czy usytuowania dróg i autostrad przechodzących przez lasy, ukaże się pod koniec roku lub na początki 2015.
 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl