OTOP patronem serii książek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty” - OTOP

OTOP patronem serii książek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”

Ulotka "Nie mieszkasz sam. O ptakach gnieżdżących się w budynkach"
26 marca 2014
Szukamy wolontariuszy na Lubelszczyźnie
28 marca 2014
Pokaż wszystkie
OTOP patronem serii książek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”

OTOP objęło patronatem serię książeczek dla dzieci „Ekoludki – leśne skrzaty”,   która ukazuje się nakładem wydawnictwa Skrzat. Składają się na nią książki przybliżające  najmłodszym w bardzo przystępnej formie tematykę ekologiczną. Treści edukacyjne są przemycane przy okazji opowieści o ekoludkach, znanych dawniej jako krasnale, które obecnie pomagają zwierzętom i ratują przyrodę. Historie o leśnych skrzatach przesycone są sporą dawką humoru i pomagają rozwinąć przyrodnicze zainteresowania u dzieci oraz, co najważniejsze, wpoić zasady właściwego zachowania i postępowania w najczęściej spotykanych sytuacjach problematycznych.

Dzięki pierwszej książce „Przygody leśnych skrzatów” dzieci zapoznają się z tematem śmiecenia w lasach, zasypywania śródpolnych oczek wodnych i stawów czy spuszczania psów z gospodarstw, które polują później na zwierzęta. Dowiedzą się również jak wygląda właściwy sposób koszenia łąk i jakie zagrożenia dla ptaków oraz innych zwierząt niesie najpopularniejsza, stosowana do dziś metoda koszenia.

Druga książka „Leśne skrzaty pomagają zwierzętom” zwraca szczególną uwagę na zagrożenia, jakie niosą za sobą opryski i metody zmniejszania tych zagrożeń, na problem suszy i niewłaściwego rozumienia melioracji, przybliża temat polowań i myślistwa i opowiada o właściwym dokarmianiu zwierząt.

Trzecia część poruszająca temat m.in. skutków wypalania traw czy usytuowania dróg i autostrad przechodzących przez lasy, ukaże się pod koniec roku lub na początki 2015.
 

Wpłacam