1 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ptaków - OTOP
Zapraszamy na warsztaty ochrony kraski
31 marca 2014
OTOP poleca wiosenne spotkania z przyrodą
3 kwietnia 2014
Pokaż wszystkie
1 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ptaków

1 kwietnia to nie tylko Prima Aprilis, ale również Międzynarodowy Dzień Ptaków, obchodzony na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt. 

Konwencję o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa podpisano w Paryżu w roku 1902 – po raz pierwszy w historii wiele państw postanowiło wspólnie chronić przyrodę i zobowiązało się do wdrażania przepisów konwencji w ustawodawstwie krajowym. Polska dołączyła do stron konwencji 30 lat później, w roku 1932.

Międzynarodowy Dzień Ptaków przypomina nam o tym, jak dużą rolę odgrywają one w naszym życiu i jak smutny byłby świat bez ich radosnego śpiewu, pięknego ubarwienia i ciekawych zachowań. Poniżej prezentujemy propozycje uczczenia tego ptasiego święta – swoje propozycje można zgłaszać na naszym profilu na Facebooku:

  1. Powieś budkę lęgową
  2. Wystaw wodę dla ptaków
  3. Sprawdź, czy w okolicy są budynki, w których gnieżdżą się ptaki – jeśli tak, warto poinformować o tym zarządcę, aby planując remont uwzględnił potrzeby nie tylko ludzkich, ale i ptasich mieszkańców
  4. Wypatruj pierwszych bocianów i dymówek – podziel się obserwacją na SpringAlive.net
  5. Pomóż nam chronić ptaki i ich siedliska w rezerwacie Karsiborska Kępa – przekaż 1% podatku na OTOP

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl