Szukamy wolontariuszy na Lubelszczyźnie
28 marca 2014
1 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ptaków
1 kwietnia 2014
Pokaż wszystkie
Zapraszamy na warsztaty ochrony kraski

W ramach projektu “Aktywna ochrona kraski na Równinie Kurpiowskiej” zapraszamy na dwudniowe warsztaty poświęcone ochronie kraski, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia br. w hotelu Arkadia przy ul. Radzymińskiej 182 w Warszawie. 

Warsztaty będą podzielone na dwie części:

  • 9 kwietnia: European Roller International Best Practice Workshop

Międzynarodowe Warsztaty Najlepszych Praktyk dotyczyć będą wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi krajami w zakresie skuteczności metod ochrony kraski. Uczestniczyć w nich będą goście z 13 krajów Europy. Językiem obowiązującym będzie język angielski. W załączeniu przesyłamy zaproszenie na to wydarzenie.

Zaproszenie i ramowy program warsztatów międzynarodowych

  • 10 kwietnia: Krajowe Warsztaty inicjujące opracowanie Plan Ochrony Kraski 

Krajowe Warsztaty inicjujące opracowanie Krajowego Planu Ochrony Kraski mają za zadanie omówienie aktualnego stanu populacji, zagrożeń i kierunków ochrony tego gatunku w Polsce. Ich celem jest przygotowanie wstępnego zarysu Projektu Planu Ochrony. 

Ramowy program warsztatów krajowych

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w obu częściach warsztatów. OTOP pokryje koszty uczestnictwa zarejestrowanych gości w obu spotkaniach (koszty przejazdów i wyżywienia). Uczestnikom obu części warsztatów (międzynarodowych i krajowych) zapewniamy również nocleg z 9/10 kwietnia 2014 r. 

Formularz rejestracyjny (prosimy wypełnić i odesłać do 3 kwietnia na adres jaroslaw.krogulec@otop.org.pl)


Warsztaty organizowane są w ramach projektu Ogólnopolskieg Towarzystwa Ochrony Ptaków “Aktywna ochrona kraski na Równinie Kurpiowskiej” nr POIS.05.01.00-00-344/10, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem projektu jest zachowanie populacji kraski, w głównym rejonie jej występowania w Polsce tj. na Równinie Kurpiowskiej, na obszarze trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dodatkowe informacje: www.ochronakraski.pl

Zdjęcie: Cezary Korkosz

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl