Konkurs plastyczny "I Ty możesz pomóc ptakom w mieście" - OTOP
OTOP poleca wiosenne spotkania z przyrodą
3 kwietnia 2014
O ptakach warszawskich rezerwatów 9 kwietnia
6 kwietnia 2014
Pokaż wszystkie
Konkurs plastyczny "I Ty możesz pomóc ptakom w mieście"

Celem konkursu, organizowanego w ramach projektu “Ptaki w mieście”, jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zastanowienia się, w jaki sposób każdy z nas może się przyczynić do stworzenia ptakom żyjącym w mieście lepszych warunków życia i przedstawienia swoich pomysłów za pomocą kredek lub farb.

Ptaki zasiedliły tu różne siedliska: parki, pasy zieleni na osiedlach miejskich (krzewy, drzewa, trawniki), mniejsze i większe zbiorniki wodne oraz miejskie odcinki rzek, a nawet budynki. Spotykamy je tu o każdej porze roku, w mniej lub bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych przystępują do sezonu lęgowego lub spędzają tu zimę.

Czy działania człowieka są ptakom zawsze przyjazne? Mamy wiele możliwości pomagania im. Wieszamy ptakom budki lęgowe tam, gdzie w wyniku nieprzemyślanych działań człowieka zabrakło im miejsc na lęgi (dziuplastych drzew czy też miejsc w budynkach utraconych w wyniku remontów), dokarmiamy zimą, wystawiamy wodę w pojnikach latem, dbamy o zieleń miejską. Jest wiele możliwości.

Zapraszamy serdecznie do konkursu

Termin zgłaszania prac: 30 kwietnia 2014. .
Regulamin konkursu: pobierz

Konkurs dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 


Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl