Szansa na koniec wiosennego zabijania ptaków?
24 kwietnia 2014
Projekt OTOP „Ochrona wodniczki w Polsce i Niemczech” nagrodzony przez Komisję Europejską.
7 maja 2014
Pokaż wszystkie
XX Targi Rękodzieła nad Biebrzą

Trzeciego maja 2014 roku w Twierdzy Osowiec obok siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego odbyły się dwudzieste Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”. Wydarzenie to ma za zadanie promowanie twórców ludowych oraz produktów lokalnych i jest świetną sposobnością do nabywania produktów prosto od ich wytwórców. Tego dnia zgromadziło się ponad osiemdziesięciu wystawców, których produkty oglądali i nabywali zwiedzający.

Zainteresowanie targami było ogromne. W sumie na miejscu pojawiła się około trzech tysięcy osób. Nie mogło zabraknąć również stoiska OTOP, na którym promowaliśmy dwa projekty ochrony wodniczki: „Ochrona wodniczki w Polsce i Niemczech” oraz „Zarządzanie siedliskiem wodniczki poprzez wdrożenie zrównoważonych systemów zagospodarowania biomasy”.

Obok materiałów informacyjnych, można było dostać na naszym stoisku próbki pelletu, który produkowany jest z biomasy pochodzącej z terenów koszonych w ramach czynnej ochrony siedlisk wodniczki – pellet wzbudzał duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Dla dzieci przygotowaliśmy konkursy z nagrodami (malowanie ptaków, labirynt z wodniczką oraz ćwiczenie na spostrzegawczość), dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o wodniczce.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl