Projekt OTOP „Ochrona wodniczki w Polsce i Niemczech” nagrodzony przez Komisję Europejską.

XX Targi Rękodzieła nad Biebrzą
5 maja 2014
Głosuj dla przyrody – wybory do PE 2014
9 maja 2014
Pokaż wszystkie
Projekt OTOP „Ochrona wodniczki w Polsce i Niemczech” nagrodzony przez Komisję Europejską.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zostało uhonorowane przez Komisję Europejską nagrodą za realizację projektu „Ochrona wodniczki w Polsce i w Niemczech”.  Znalazł się on w gronie 13 najlepszych projektów w 2013 roku, finansowanych w ramach Instrumentu Finansowego Life Natura.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 28 kwietnia 2014 w Brukseli. Statuetkę z rąk szefa wydziału LIFE KE, Angelo Salsi odebrały w imieniu OTOP Olimpia Pabian, członek zarządu oraz Marta Kaczyńska,  doradca zarządu ds. rozwoju strategicznego i zarządzania.

Wodniczka jest najrzadszym migrującym ptakiem śpiewającym Europy i jedynym w kontynentalnej Europie globalnie zagrożonym ptakiem wróblowym. Dla Polski ma on szczególne znaczenie. Na terenie naszego kraju żyje około 25% światowej populacji tego gatunku. Ochrona wodniczki to jednocześnie ochrona jej siedlisk, niskich torfowisk i całego bogactwa występującej tam zagrożonej fauny i flory. Tym bardziej cieszy fakt, iż  projekt mający na celu ochronę tego gatunku został doceniony poprzez przyznanie tak prestiżowej nagrody, jaką jest Best Life-Nature Projekt 2013.

Projekt „Ochrony wodniczki w Polsce i Niemczech” był realizowany w latach 2005-2011 w 9 lokalizacjach, w tym jednej w Niemczech i ośmiu w Polsce, o łącznej powierzchni 42 000 ha. OTOP było głównym beneficjentem odpowiedzialnym za koordynowanie projektu oraz przeprowadzenie znacznej części działań w Polsce. Obok niego we wdrażanie projektu zaangażowani byli partnerzy projektu: Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (The Royal Society for the Protecting of Birds, RSPB), Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze (ZTP), Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (PTOP), Biebrzański Park Narodowy, Woliński Park Narodowy oraz Förderverein “Naturschutz im Peenetal (FNP) z Niemiec.

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl