Konkurs plastyczny z okazji Europejskich Dni Ptaków “Ptasie migracje” - OTOP
Konkurs fotograficzny OTOP i portalu OTOP Junior z okazji EDP 2011 (ZAKOŃCZONY)
25 lipca 2014
Wyniki konkursu plastycznego “I Ty możesz pomóc ptakom w mieście”
25 lipca 2014
Pokaż wszystkie
Konkurs plastyczny z okazji Europejskich Dni Ptaków “Ptasie migracje”

Konkurs plastyczny z okazji Europejskich Dni Ptaków “Ptasie migracje” (ZAKOŃCZONY)

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Ptasie migracje” organizuje Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku z okazji obchodów Europejskich Dni Ptaków 2011 r.
Europejskie Dni Ptaków to święto ptaków migrujacych. Co roku odbywa się w pierwszą sobotę i niedzielę października. Koordynatorem ptasiego święta w Polsce jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Pasjonaci ptaków z całej Europy spotykają się na wspólnych wycieczkach w parkach, lasach, na łąkach, by wspólnie podziwiać wielki spektakl przyrody, jakim jest jesienna ptasia migracja. Podczas wycieczek i obserwacji indywidualnych obserwujemy i liczymy wszystkie zauważone gatunki. Notatki robimy na specjalnym formularzu, który można pobrać ze strony internetowej OTOP .
Zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów do udziału w Europejskich Dniach Ptaków. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.otop.org.pl. Osoby zainteresowane jesiennymi obserwacjami, a dodatkowo obdarzone talentem plastycznym, mogą wziąć udział w konkursie. Wystarczy namalować ptaki odlatujące z Polski jesienią. Prace plastyczne mogą przedstawiać jesienny krajobraz z migrującymi ptakami, ale również może to być ciekawie przedstawiony portret ptaka lub ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Gwiazdą tegorocznych Europejskich Dni Ptaków jest raniuszek – symbol OTOP. Może ktoś pokusi się, aby namalować tego uroczego ptaszka.  Inwencję twórczą pozostawiam Wam.
Zachęcam też nauczycieli do realizacji programu edukacyjnego OTOP, z którego od wielu lat korzystam i uważam, że jest wart polecenia. Godny polecenia jest też portal edukacyjny OTOP Junior (w przebudowie), dzięki któremu przez zabawę dzieci mogą poznać świat ptaków.

Regulamin konkursu

Zdzisława Głowienka

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl