Dom dla jerzyka, radość dla dzieci - OTOP
Rusza sprzedaż działki w Bolesławicach
24 kwietnia 2015
UE decyduje się zatrzymać złe biopaliwa po 2020 roku
30 kwietnia 2015
Pokaż wszystkie
Dom dla jerzyka, radość dla dzieci

Powieszenie 10 budek dla 10 par jerzyków na budynku Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku na ul. Kartuskiej zainaugurowało projekt „Dom dla jerzyka, radość dla dzieci”. Projekt prowadzony jest w ramach kampanii edukacyjnej Spring Alive przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków przy wsparciu firmy Rhenus Data Office Polska. Budki będą mogły być zasiedlone przez ptaki już za kilkanaście dni, kiedy jerzyki dotrą do Polski z afrykańskich zimowisk.

Przedstawiciele OTOP przeprowadzili dla uczniów prelekcję dla dzieci o jerzyku oraz zorganizowali konkurs. Dzieci były bardzo zaangażowane i wykazały się dużą wiedzą o ptakach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, Fot.: F. Kowalczuk

Jerzyk całe życie spędza w powietrzu. Po wylocie z gniazda nie siada na ziemi, śpi krążąc wysoko nad ziemią. Do Polski przylatuje na początku maja a już w sierpniu leci na zimowiska w tropikalnej Afryce. Gniazduje w koloniach, a gniazda zakłada na budynkach, wysokich blokach, kominach, w szczelinach murów, otworach wentylacyjnych, pod dachówkami, w stropodachach i za rynnami.

Budki zostały przygotowane w ramach warsztatów dla osób z autyzmem przez podopiecznych Ośrodka Dom i Praca, prowadzonego przez Fundację SYNAPSIS.

***

Rhenus Data Office Polska to spółka należąca, w ramach Grupy Rethmann, do europejskiego lidera branży zarządzania dokumentami i informacją, Rhenus Office Systems GmbH. Oferuje kompleksową obsługę przedsiębiorstw w obszarze zarządzania procesami obiegu dokumentów i informacji, w tym niszczenia dokumentów i innych nośników informacji, przez co wnosi znaczący wkład w ochronę środowiska naturalnego.

Od stycznia 2015 roku prowadzi program CSR o nazwie „Ekoaktywni.com”, w ramach którego klienci firmy zbierają punkty, które mogą przeznaczyć na wspieranie działań realizowanych przez OTOP i SYNAPSIS.

www.rhenus-data.pl

 

***

Fundacja SYNAPSIS od 1989 roku realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom. Prowadzi cztery placówki: ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny, przedszkole terapeutyczne, ośrodek informacyjno-prawny oraz przedsiębiorstwo społeczne wraz domem treningowym dla dorosłych, czyli Ośrodek Dom i Praca. Placówka dla dorosłych daje możliwość rozwoju zawodowego oraz zapewnia rehabilitację i terapię osobom z autyzmem.

www.synapsis.org.pl

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl