Wrocławskie jerzyki zyskały nowe domy - OTOP
Dzień Natura 2000
21 maja 2016
Trójmiejska Grupa OTOP zorganizowała Sowi zakątek
31 maja 2016
Pokaż wszystkie
Wrocławskie jerzyki zyskały nowe domy

Po raz drugi OTOP i firma Rhenus Data Office Polska we współpracy z fundacją Synapsis zorganizowały akcję „Dom dla jerzyka, radość dla dzieci”. W tym roku wybór padł na Wrocław oraz Szkołę Podstawową nr 118 przy ul. Bulwar Ikara 19.

Na budynku szkoły 23 maja 2016 roku zawisło kolejnych 15 zupełnie nowych skrzynek lęgowych dla jerzyków. Według organizatorów wydarzenia, którzy byli na miejscu, szansa na zajęcie budek przez jerzyki jest bardzo duża, bowiem wokół szkoły znajduje się osiedle, gdzie ptaki te bardzo licznie gniazdowały, ale na skutek termomodernizacji straciły odpowiednie nisze do założenia gniazd. Podczas montowania skrzynek było widać mnóstwo krążących nad okolicą jerzyków.

– W tym roku raczej nie liczymy na to, że budki zostaną zasiedlone – mówi Kacper Kowalczyk, przyrodnik, dziennikarz i wolontariusz OTOP. – Jednak już w przyszłym roku możemy się spodziewać pierwszych lokatorów budek. Sądząc po obserwacji okolicy, szansa na to jest bardzo duża.

Zanim budki zostały zainstalowane, Jacek Borowiec z firmy Rhenus Data Office, która jest sponsorem akcji, wraz z Kacprem Kowalczykiem przeprowadzili prelekcję w klasie 4c pod opieką nauczycielki – Renaty Lenart. Przedstawiciel Rhenusa opowiadał o ekologii, a także o tym w jaki sposób ponownie można wykorzystać papier, natomiast Kacper Kowalczyk przytoczył opowiastki o jerzyku, który był głównym bohaterem tego dnia.

– Liczymy na to, że tę akcję będziemy mogli organizować co roku. Bardzo zależy nam na tym, by edukować dzieci i pokazywać im w jaki sposób mogą chronić przyrodę – przyznaje Jacek Borowiec. Liczba 15 skrzynek lęgowych to także liczba symboliczna, ponieważ w tym roku Rhenus Data Office obchodzi swoje piętnaste urodziny.

 

fot. Jacek Borowiec

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl