Posprzątaliśmy Rezerwat Beka - OTOP
Obserwujesz ptaki? Podziel się informacją. Wspólnie stworzymy Atlas ptaków lęgowych Europy
10 kwietnia 2017
Wszystkim naszym Członkom, Sympatykom, Czytelnikom, Wolontariuszom i Gościom składamy serdeczne życzenia
13 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Posprzątaliśmy Rezerwat Beka

Sprzątanie Rezerwatu Beka 2017, fot. Dariusz Ożarowski

W piękną kwietniową sobotę 2017 roku, podobnie jak rok temu, w rezerwacie Beka odbyło się wielkie sprzątanie. Wolontariusze zebrali i wywieźli śmieci pozostawione w rezerwacie przez nielegalnych turystów, kłusowników, bursztyniarzy i te wyrzucone przez tegoroczny, intensywny sztorm.

Akcję, w której wzięło udział 27 osób, koordynował Florian Kowalczuk – kierownik rezerwatu Beka. Miłośnicy rezerwatu zostali podzieleni na 4 grupy, z których każda była odpowiedzialna za sprzątanie innego obszaru. Jak zwykle śmieci było bardzo dużo, a najciekawsze znaleziska to zderzak samochodowy, wiosło oraz deska surfingowa. Deska była złamana, co niektórzy nawet dopatrywali się na niej śladów zębów rekina grasującego po Zatoce. Zebrane odpady zostały następnie drogą wodną oraz lądową przewiezione na miejsce składowe, gdzie załadowano je do kontenera.

Fot. Michał Podgórski

W Rzucewie, w Parku Kulturowym – Osada Łowców Fok, na wolontariuszy czekało ognisko z kiełbaskami oraz napoje. Miłym akcentem było wręczenie przez pana Krzysztofa Garstkowiaka – Gospodarza Parku Kulturowego i sołtysa Osłonina – Florianowi Kowalczukowi pamiątkowej koszulki oraz książki o gminie Puck wraz z dedykacją “za pomoc i duże zaangażowanie na rzecz ochrony rezerwatu Beka”.

Fot. Maria Chmielarz Podejko

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom – bez ich zaangażowania ta akcja byłaby niemożliwa.

Szczególne podziękowania należą się: Dariuszowi Ożarowskiemu, liderowi Trójmiejskiej Grupy OTOP za pomoc przy logistyce; Joachimowi Długiemu za przetransportowanie odpadów swoją łodzią; Tadeuszowi Wrese za zebranie i zwiezienie odpadów do kontenera; sołtysowi Osłonina i Gospodarzowi Osady Łowców Fok, Krzysztofowi Garstkowiakowi, dzięki uprzejmości którego udało się zorganizować ognisko oraz pozyskać kontener; wójtowi Gminy Puck, Tadeuszowi Puszkarczukowi za sfinansowanie zakupu rękawic oraz worków oraz przekazanie kontenera na akcję.

Fot. Maria Chmielarz Podejko

Fot. Florian Kowalczuk

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl