Międzynarodowy Dzień Ptasich Chórów - OTOP
Komisja Europejska odrzuca argumenty ministra Szyszko w sprawie Puszczy
27 kwietnia 2017
Ponad 250 000 Europejczyków za reformą polityki rolnej
12 maja 2017
Pokaż wszystkie
Międzynarodowy Dzień Ptasich Chórów

Fot. Cezary Korkosz

7 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptasich Chórów. W niedzielny poranek będziemy wspólnie słuchać ptasich śpiewów z 21 miejsc na świecie, w 12 krajach i 6 strefach czasowych! Podziwiać będzie można także ptaki z Polski.

Międzynarodowy Dzień Ptasich Chórów obchodzony jest na Wyspach Brytyjskich od 22 lat w pierwszą niedzielę maja. Od ubiegłego roku stał się wydarzeniem międzynarodowym i w tym roku będzie transmitowany na żywo przez BBC, RTE, Radio Luksemburg, a także w Niemczech Szwajcarii oraz w Indiach i Kanadzie. W akcję włączyły się: Irlandia, Irlandia Północna, Wielka Brytania, Indie, Finlandia, Litwa, Austria, Holandia, Norwegia, Polska, Hiszpania, Islandia.

W tym roku dr Jarosław Krogulec z OTOP będzie nadawał na żywo z Bagna Bubnów  w Poleskim PN, gdzie wspólnie z Joanną Wołoszkiewicz z PPN będą opowiadać i transmitować głosy ptaków. Mamy nadzieję, ze uda się usłyszeć wodniczkę! “Nasz” czas zaplanowany jest ok godziny 4:00 nad ranem, w niedzielę. Potem nadawać zaczną kolejne kraje idąc ze wschodu na zachód, aż do Islandii.

Audycji w godzinach 1:00 – 7:00 posłuchać będzie można na stronie irlandzkiego radia RTE: http://www.rte.ie/…/gene…/2017/0316/860210-dawn-chorus-2017/

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl