Szkoliliśmy nauczycieli w Irlandii - OTOP
Nowe materiały edukacyjne dla nauczycieli
17 lipca 2018
Zapraszamy nauczycieli na spotkanie
18 lipca 2018
Pokaż wszystkie
Szkoliliśmy nauczycieli w Irlandii

Uczestnicy warsztatów w Irlandii. Autor: Jadwiga Moczarska

W dniach 2-7 lipca bieżącego roku w Maynooth w Irlandii, odbyło się szkolenie w zakresie edukacji przyrodniczej w ramach międzynarodowego projektu „Żyjemy w zgodzie z naturą” finansowanego w ramach funduszu Erasmus+. Wzięło w nim udział 60 nauczycieli przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego z sześciu krajów partnerskich.

Szkolenie zostało przygotowane we współpracy z naszymi partnerami BirdLife International Birdwatch Irealand (Irlandia), SEO / BirdLife (Hiszpania), ČSO (Czechy), SOS / BirdLife (Słowacja) i MES (Macedonia) wraz z wybitnymi ekspertami edukacyjnymi z Uniwersytetu Gdańskiego.

Nauczyciele z Czech uczą się o ptakach występujących w pobliżu człowieka. Autor: Jadwiga Moczarska

 

 

Grupa polska przygotowuje portret pamięciowy kukułki. Autor: Jadwiga Moczarska

Dziesięciu nauczycieli z każdego z sześciu krajów partnerskich, wybranych preferencyjnie z obszarów wiejskich oraz z mniejszych miast, wzięło udział w warsztatach edukacyjnych i wykładach prowadzonych przez ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego i krajowych koordynatorów projektu. Wszystkie zajęcia miały na celu zapoznanie uczestników z innowacyjną metodą nauczania o przyrodzie oraz z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach projektu. Ponadto nauczyciele podzielili się własnymi doświadczeniami w edukacji przyrodniczej swoich uczniów w ich krajach ojczystych, co okazało się bardzo inspirujące dla innych uczestników.

Macedonia poczęstowała nas swoimi lokalnymi potrawami. Autor: Jadwiga Moczarska

Wyjątkowo ciepła i sucha (jak na Irlandię) pogoda w ciągu całego tygodnia – szkolenie zbiegło się z najgorętszymi temperaturami zarejestrowanymi w Irlandii od 40 lat – umożliwiła nam przeprowadzenie dużej części zajęć na świeżym powietrzu. Dzięki temu nasi nauczyciele doświadczyli korzyści z pierwszej ręki, jakie płyną z autentycznych interakcji z naturą.

Krzysztof Stępniewski z Uniwersytetu Gdańskiego uczył nas o ptakach. Autor: Jadwiga Moczarska

Całe szkolenie zostało profesjonalnie sfilmowane i w niedługim czasie zostanie przygotowany film, którego celem jest rozpowszechnianie treści warsztatów wśród szerszej publiczności za pośrednictwem serwisu YouTube.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami! TUTAJ

 

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl