Spotkanie z pisarzem | Stanisław Łubieński o tym „Jak być gościem w rezerwacie Beka” - OTOP

Spotkanie z pisarzem | Stanisław Łubieński o tym „Jak być gościem w rezerwacie Beka”

Przyrodniczy raj u ujścia Redy | Wystawa zdjęć przyrody rezerwatu Beka
10 października 2018
Ptasie Centrum Alarmowe Warszawa
16 października 2018
Pokaż wszystkie
Spotkanie z pisarzem | Stanisław Łubieński o tym „Jak być gościem w rezerwacie Beka”

Rezerwat Beka, fot. Michał Barcz

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. F. Ceynowy w Rumi zapraszają na spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim – pisarzem, ornitologiem, humanistą. Spotkanie odbędzie się 19.10.2018 r. o godzinie 18.00 w Stacji Kultura, ul. Starowiejska 2, w Rumi.

Stanisław Łubieński jest m.in. autorem książki „Dwanaście srok za ogon”, nominowanej  do Paszportu „Polityki” za 2016 r. i do Nagrody Literackiej „Nike” 2017. Tematyka książki jest naturalną konsekwencją przyrodniczych zainteresowań humanisty, które miały początek w dziecięcej ciekawości i pasji do podglądania ptaków przez radziecką lornetkę, potem coraz poważniejsze obserwacje i lektury, wyjazdy na Węgry, do Skandynawii, w deltę Dunaju. Ornitologia stała się źródłem inspiracji w późniejszej działalności literackiej i publicystycznej Autora i w jego pisaniu o sztuce, literaturze, filmie.

W trakcie spotkania Autor opowie historie swoich doświadczeń, związanych z rozwijaniem się jego ornitologicznych zainteresowań, a wraz z nimi – zrozumienia potrzeby poszanowania praw świata przyrody i jego mieszkańców, zwierząt i roślin, przez każdego obserwatora ich życia. ”Jak być gościem w rezerwacie Beka” to ciekawe odniesienie własnych doświadczeń Autora do zasady odpowiedzialnego kierowania swoimi działaniami tak, aby rozwijać  przyrodnicze pasje, nie szkodząc przyrodzie.

Spotkanie jest przygotowane w ramach projektu Zrównoważona turystyka i ekstensywne rolnictwo dla rezerwatu przyrody Beka”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Partnerami projektu są Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Więcej informacji o wydarzeniu : Hanna Rachwald – 58 3412693, Bogumiła Błaszkowska – 500 239 688
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl