Budowa dróg wodnych sprzeczna z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju | stanowisko Koalicji Ratujmy Rzeki - OTOP

Budowa dróg wodnych sprzeczna z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju | stanowisko Koalicji Ratujmy Rzeki

I Zjazd Wolontariuszy OTOP za nami!
28 listopada 2018
Pytania i odpowiedzi Wolontariuszy | Wolontariat wysokich lotów
5 grudnia 2018
Pokaż wszystkie
Budowa dróg wodnych sprzeczna z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju | stanowisko Koalicji Ratujmy Rzeki

Fot. George Caleb

Stanowisko Koalicji Ratujmy Rzeki (KRR) w sprawie planów przekształcania polskich rzek w kanały żeglowne, zawartych w Uchwale nr 79 Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia „Założeń do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020 z perspektywą do roku 2030 r.”
maj 2017

 

Rządowy projekt rozwoju wielkogabarytowej żeglugi towarowej jest niezwykle kosztowny w sferze inwestycyjnej i trwale obciąży budżet państwa kosztami utrzymania. Jak dotąd nie przedstawiono żadnych analiz potwierdzających jego efektywność ekonomiczną. Jest za to dużo dowodów na jego znaczącą szkodliwość dla środowiska, dla bezpieczeństwa i jakości życia obywateli, jak i dla całej gospodarki.

 

Koalicja Ratujmy Rzeki stwierdza, że planowana zamiana swobodnie płynących polskich rzek na sztuczne, techniczne drogi wodne jest sprzeczna z zasadą zrównoważonego rozwoju, wpisaną w art. 5 Konstytucji RP. Zrównoważony rozwój zakłada bowiem takie korzystanie z zasobów środowiska, które nie narusza możliwości korzystania z nich przez przyszłe pokolenia i nie zagraża trwałości systemów przyrodniczych.

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl