Uratujmy Prawo Wodne UE! | Podpisz postulaty!
21 listopada 2018
Budowa dróg wodnych sprzeczna z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju | stanowisko Koalicji Ratujmy Rzeki
4 grudnia 2018
Pokaż wszystkie
I Zjazd Wolontariuszy OTOP za nami!

W dniach 27-28 października 2018 spotkaliśmy się w Pucku z naszymi wspaniałymi Wolontariuszami.

Zajęcia w grupach

Celem zjazdu była nie tylko szeroko pojęta integracja i poznanie się, ale przede wszystkim – opowiedzenie o wzajemnych potrzebach i oczekiwaniach. Chcieliśmy dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby jak najlepiej wspierać naszych Wolontariuszy i zaspokajać ich potrzeby w ramach wolontariatu w OTOP. Temu służyła sesja pytań i odpowiedzi – Wolontariusze pytali, my staraliśmy się wyczerpująco odpowiadać na wszelkie kwestie, dotyczące nie tylko działalności OTOP, ale także kwestii badawczych, prawnych i etycznych. W ramach pracy w grupach Wolontariusze opowiedzieli nam, jakie tematy na szkoleniach są dla nich ważne, jakiej wiedzy i umiejętności potrzebują. To dla nas niezwykle cenne przy planowaniu działań w projekcie Wolontariat Wysokich Lotów.

Wolontariusze opowiadają, jakie tematy są dla nich ważne na szkoleniach

Każdy uczestnik zjazdu przedstawił się – były zdjęcia, opowieści z życia zawodowego i prywatnego, a przede wszystkim wyrażanie niezwykłego zaangażowania w działania na rzecz ptaków. To niesamowite, ile dobrego robią Wolontariusze OTOP!

Wieczór należał do naszych gości – Dawid Fikus opowiedział o swojej niezwykłej pasji: kolekcjonowaniu i opisywaniu piór. Po barwnej prelekcji Dawida mogliśmy obejrzeć jego imponujące zbiory. Krzysztof Stępniewski przybliżył ideę wolontariatu na Akcji Bałtyckiej, a w prezentowanych przez niego wykresach i statystykach Akcji niejeden z nas odnalazł swój maleńki wkład w badania nad ptakami migrującymi. Dr Jarosław Nowakowski – kierownik Akcji Bałtyckiej opowiedział o fenomenie ptasich wędrówek i zaskakujących migracyjnych wyczynach ptaków.

Wycieczka na ptaki – Puck

Drugi dzień w większości spędziliśmy w terenie na ptasich obserwacjach. O ile w trakcie wycieczki nad morze, prowadzonej przez Krzysztofa Stępniewskiego pogoda nam dopisywała, to rezerwat Beka przywitał nas deszczem i zimnem. Nasi przewodnicy – Bogna Błaszkowska (specjalistka o spraw zarządzania terenami chronionymi OTOP) i Mariusz Miotke (kierownik rezerwatu Beka) nie zważali na niesprzyjającą aurę i pokazali nam Bekę z najlepszej strony.

Deszczowy rezerwat Beka

Na koniec zrobiliśmy jeszcze burzę mózgów w temacie monitorowania ruchu turystycznego w rezerwacie Beka. Z całą pewnością wykorzystamy pomysły, jakie podsunęli nam nasi Wolontariusze!

To były wspaniałe dwa dni – pełne budującej energii, pomysłów, życzliwości i inspiracji. Dziękujemy, że byliście z nami na zjeździe. Dziękujemy, że jesteście z nami na co dzień, drodzy Wolontariusze OTOP!

To my – organizatorzy 🙂

 

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Wolontariat wysokich lotów”, współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl