XI Rajd Ptasiarzy | 11 maja 2019 - OTOP
„Interwencje ekologiczne” | materiały ze szkolenia
24 kwietnia 2019
Peak Design sponsorem XI Rajdu Ptasiarzy
29 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie
XI Rajd Ptasiarzy | 11 maja 2019

Mostowiakowie, czyli ekipa z Podkarpacia na trasie X Rajdu Ptasiarzy, fot. samowyzwalacz z aparatu Tymoteusza Mazurkiewicza ;-)

Rajd Ptasiarzy to wydarzenie, w trakcie którego miłośnicy ptaków starają się zaobserwować jak największą liczbę gatunków ptaków. Obserwacje i nasłuchy ptasich głosów prowadzone są w 3–5 osobowych zespołach, przez 24 godziny, w obrębie granic administracyjnych jednego, wybranego przez zespół województwa. Dołączcie do zmagań!

XI edycja Rajdu Ptasiarzy rozpocznie się 11 maja 2019 r. o godz. 0:00 a zakończy o godz. 24:00

Jak się zgłosić?

Chętni do udziału w Rajdzie Ptasiarzy powinni założyć konto na portalu ornitho.pl, a następnie zalogować się na stronie Rajdu (nastąpi przekierowanie na stronę ornitho.pl). Po zalogowaniu uczestnik trafia do puli osób, które chcą wziąć udział w Rajdzie. Drugi krok to założenie własnego lub dołączenie do innego zespołu. Kapitan tworzy nowy zespół i wysyła zaproszenia do potencjalnych członków (muszą oni być w dostępnej puli, czyli musieli wykonać pierwszy, omówiony powyżej krok).

Wszyscy uczestnicy muszą potwierdzić swój udział w rajdzie do północy 5 maja 2019 r., poprzez przyjęcie zaproszenia od Kapitana zespołu.

Nowa kategoria – Setka Ptasiarza

W kategorii „Setka Ptasiarza” może wystartować jedna pełnoletnia osoba, ewentualnie z osobą towarzyszącą. Ptaki liczone są z jednego miejsca, a dopuszczalny promień poruszania się wynosi 100 metrów. Obserwacje w Setce Ptasiarza wpisywane są do portalu ornitho.pl jako pełna lista.

Zgłoszenia uczestników w kategorii „Setka Ptasiarza” przyjmowane są do północy 5 maja 2019 r. poprzez stronę internetową rajdptasiarzy.pl. Do rejestracji uczestnika w Setce Ptasiarza niezbędne jest posiadanie konta na portalu ornitho.pl. Rejestracja jest podobna tak jak w przypadku Rajdu Ptasiarzy

Liczenie ptaków i przesyłanie wyników

Liczenie gatunków ptaków odbywa się 11 maja 2019 r. pomiędzy godz. 0:00 a 24:00. Zespoły mogą przemieszczać się dowolnymi pojazdami, z zastrzeżeniem, że cały zespół znajduje się w tym samym pojeździe mechanicznym lub, jeśli jest to kilka pojazdów, np. rowery, członkowie zespołu muszą pozostawać w dystansie umożliwiającym kontakt głosowy.
Kapitan zespołu przekazuje wyniki zespołu w postaci wpisów wszystkich obserwacji w serwisie www.ornitho.pl lub poprzez aplikację NaturaList, w terminie do 72 godzin od zakończenia XI Rajdu Ptasiarzy.

Konkursy i nagrody

W tym roku nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

– zespół, który zaobserwuje największą liczbę gatunków ptaków,
– osoba, która zaobserwuje największą liczbę gatunków ptaków w kategorii „Setka Ptasiarza” (uwaga, nowa kategoria!),
– zespół, który prześle najciekawsze zdjęcie z XI Rajdu Ptasiarzy w konkursie „Dream Team XI Rajdu Ptasiarzy”,
– zespół, który prześle najciekawsze zdjęcie ptaka lub ptaków z XI Rajdu Ptasiarzy w konkursie „1 z 150 (gatunków)”,

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 maja 2019 r. o godz. 16:00 na stronie rajdptasiarzy.pl, na profilu Facebookowym Rajdu Ptasiarzy oraz na stronie otop.org.pl

Organizatorami X Rajdu Ptasiarzy są: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Fundacja Psubraty, Jacek Betleja – właściciel sklepu ze sprzętem dla ptasiarzy www.edredon.com.pl

Regulaminy XI Rajdu Ptasiarzy i konkursów

Informacje o tzw. pełnych listach i zasady ich tworzenia

 

 

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl