OTOPatrol – mamy oko na Bekę | relacja ze szkolenia wolontariuszy - OTOP
XI Rajd Ptasiarzy za nami | wyniki
20 maja 2019
Jak wolontariuszki i wolontariusze OTOP ratują ptasi świat
29 maja 2019
Pokaż wszystkie
OTOPatrol – mamy oko na Bekę | relacja ze szkolenia wolontariuszy

OTOPatrol po szkoleniu, fot. Maria Busz

OTOPatrolowi już są po szkoleniu! A to znaczy, że nasze działania w ramach projektu „OTOPatrol – mamy oko na Bekę” ruszyły pełną parą budujemy zespół wolontariuszy, którzy pomogą w monitorowaniu obszarów rezerwatu.

Społeczne OTOPatrole będą monitorować najbardziej obciążone ruchem turystów miejsca w Bece oraz edukować o przyrodzie rezerwatu. Ważną rolą patrolujących rezerwat wolontariuszy będzie też informowanie o zasadach przebywania w rezerwacie w sposób przyjazny dla przyrody.

Uczestnicy szkolenia słuchają wykładu Hanny Rachwald i Bogny Błaszkowskiej z Pomorskiego Biura OTOP, fot. Mariusz Miotke

Szkolenie zorganizowaliśmy 18 maja w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie. Nasi wolontariusze to ludzie w różnym wieku i pochodzący z różnych środowisk, dlatego wspólna praca była również dobrze spędzonym dniem.  Przyszli członkowie i członkinie OTOPatroli poznali wartości przyrodnicze rezerwatu przyrody Beka, zapoznali się z działalnością OTOP w rezerwacie, omówiliśmy też przykłady niewłaściwego korzystania z terenu rezerwatu. Wspólnie zbudowaliśmy plan działań OTOPatrolu na najbliższy czas.

Gościem specjalnym szkolenia był lokalny lider Błękitnego Patrolu WWF, Jan Wilkanowski, który podzielił się doświadczeniem wolontariuszy w zakresie organizacji patrolu i interwencji. Błękitne Patrole WWF już prawie od dziesięciu lat monitorują wybrzeże Bałtyku pomagając fokom, morświnom, ptakom morskim i wszystkim innym potrzebującym wsparcia zwierzętom.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Pomorskie Biuro OTOP w ramach projektu „OTOPatrol – mamy oko na Bekę”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl