Droga wodna E40 | wybór wariantów w Studium Wykonalności
4 marca 2020
Wyścig o uratowanie Polesia – nieznanej Amazonii Europy
6 marca 2020
Pokaż wszystkie
Pomóż nam pomagać | 1 % na działania ekointerwencyjne

Raniuszek, fot. Piotr Tomaszewski – Ptaki w obiektywie Piotra

Pomóż nam, byśmy mogli pomagać. Przekaż 1 % podatku.

Co roku do pracowników Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków trafia kilkaset tzw. ekointerwencji. Otrzymujemy mnóstwo maili, telefonów i listów z prośbą o pomoc w sprawach związanych z dobrostanem ptaków i ochroną przyrody. W sezonie lęgowym proszą Państwo o rady, dotyczące pomocy pisklętom i podlotom, w sezonie zimowym pojawiają się pytania o dokarmianie ptaków zimujących, przez cały rok trafiają do nas zgłoszenia, dotyczące rannych i chorych ptaków. Coraz częściej apelują Państwo o udział OTOP w obronie lasów, alei, zagajników, parków czy osiedlowych zadrzewień przed wycinką, w sprawach dotyczących destrukcji rzek, rezerwatów, ostatnich dzikich zakątków polskiej przyrody, niszczenia ptasich siedlisk, łamania prawa o ochronie przyrody bądź praw zwierząt.

Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim – mimo ogromnego zaangażowania naszych pracowników. Nie mamy zespołu, zajmującego się wyłącznie ekointerwencjami, nie dysponujemy także finansami, dzięki którym moglibyśmy współpracować z prawnikiem. To bardzo ogranicza nasze możliwości zaangażowania się w sprawy, z którym Państwo się do nas zwracają.

Dlatego tym razem my chcielibyśmy zwrócić się do wszystkich ludzi o dobrym sercu z prośbą o przekazanie nam 1% w czasie corocznego rozliczenia podatkowego.

Chcemy działać, chcemy pomagać ptakom i przyrodzie!
Marzy nam się zatrudnienie koordynatora do spraw ekointerwencji i wsparcie merytoryczne prawnika, pomagającego nam w sprawach administracyjnych i sądowych, których ostatnimi czasy jest coraz więcej. Nie jesteśmy w stanie działać bez Waszego wsparcia finansowego, dlatego ów 1 % jest dla nas tak bardzo ważny.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o OTOP przy składaniu zeznania podatkowego.

Nasz numer KRS: 0000015808

Numer konta do przekazywania darowizn: 95 1090 1841 0000 0001 1457 9706

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl