Dla bezpieczeństwa żywnościowego potrzebujemy przyjaznego naturze rolnictwa - OTOP

Dla bezpieczeństwa żywnościowego potrzebujemy przyjaznego naturze rolnictwa

Temat Rzeka | druga edycja konkursu fotograficznego
17 lipca 2020
Aquatic Warbler‘s population in Lithuania hits record high
21 lipca 2020
Pokaż wszystkie
Dla bezpieczeństwa żywnościowego potrzebujemy przyjaznego naturze rolnictwa

Dawniej wydawało się, że dla bezpieczeństwa żywnościowego Europa potrzebuje bardziej uprzemysłowionego rolnictwa. Ale nasz niezrównoważony system rolnictwa sprawia, że ​​jesteśmy mniej bezpieczni: zabijamy owady zapylające, niszczymy ekosystemy, których potrzebujemy do produkcji żywności, a 88 milionów ton żywności marnuje się każdego roku!

Aby zapewnić rzeczywiste, długoterminowe bezpieczeństwo żywnościowe, potrzebujemy rolnictwa zrównoważonego środowiskowo, przyjaznego naturze. Wspólna polityka rolna UE może sprawić, że rolnictwo w Europie takie właśnie będzie. Na grafice poniżej pokazujemy bardziej szczegółowo, na czym polega problem i jak możemy mu zaradzić.

#Space4nature
Tekst: Jeremy Herry

 

W 2020 r. OTOP wraz BirdLife Europe prowadzi kampanię „Przestrzeń dla przyrody” (#Space4nature). Jej celem jest przekonanie posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, by nowa wspólna polityka rolna zapewniła:

#1 Przestrzeń dla przyrody (#Space4Nature) – przynajmniej 10% powierzchni każdego gospodarstwa rolnego w Europie musi być przeznaczane na potrzeby różnorodności biologicznej tj. na grunty wyłączone z produkcji rolnej i przeznaczone na odpowiednie elementy krajobrazu i włączyć to w tzw. system „warunkowości“.

#2 Środki dla przyrody (#Money4Nature) – musimy zapewnić rolnikom istotny dochód z wdrażania działań ukierunkowanych na ochronę różnorodności biologicznej.

#3 Przemiana dla przyrody (#Transition4Nature) – do roku 2027 musimy stopniowo wycofać wszystkie płatności obszarowe, na rzecz dopłat finansujących przemianę w kierunku środowiskowo zrównoważonych praktyk rolniczych.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl