Konkurs „Owadzie lato 2021” rozstrzygnięty! - OTOP
Czy ochrona terenów podmokłych w ramach WPR będzie skuteczniejsza?
11 sierpnia 2021
Decyzja środowiskowa dla budowy stopnia wodnego w Siarzewie uchylona! | Stop E40
19 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie
Konkurs „Owadzie lato 2021” rozstrzygnięty!

fot. Archiwum konkursu "Owadzie Lato 2021"

Po długich i bardzo burzliwych obradach jury udało się w końcu rozstrzygnąć konkurs „Owadzie lato 2021”!

W czerwcu tego roku ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze i najbardziej inspirujące zajęcia na temat owadów. Do konkursu mogła zgłosić się każda osoba zaangażowana w edukację przyrodniczą, która zorganizowała zajęcia poświęcone owadom dla grupy dzieci w wieku od 3–10 lat. Podobnie jak w przypadku całej akcji edukacyjnej OTOP, poświęconej owadom, zainteresowanie konkursem „Owadzie lato 2021” było bardzo duże. Wpłynęło do nas aż 16 zgłoszeń z całej Polski. Swoje zajęcia o owadach opisali nam zarówno nauczyciele/nauczycielki ze szkół i przedszkoli, jak i edukatorzy/edukatorki, którzy zajęcia dla dzieci organizowali np. podczas zielonych szkół.

Zakres zajęć, które zgłoszone zostały do konkursu, był bardzo szeroki. Obejmował obserwacje owadów, najczęściej wielu grup tych bezkręgowców, zajęcia artystyczne związane z owadami, a także szereg działań, których celem była pomoc owadom. Za szczególnie wartościowe uznaliśmy liczne zajęcia terenowe poświęcone obserwacji owadów, pozwalające na bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą, przypatrywanie się zwierzętom w ich naturalnych siedliskach, prześledzenie ich naturalnych zachowań. Wyjścia w prawdziwy teren to także najlepszy sposób na budowanie więzi między dziećmi i naturą, bez której trudno o zrozumienie, dlaczego przyroda jest ważna i wymaga ochrony. Niemal każda z grup, które zgłosiły się do konkursu, udała się na takie terenowe obserwacje.

Wyniki

Choć nie było łatwo wybrać, jury postanowiło przyznać trzy nagrody zgodne z regulaminem i jedno pozaregulaminowe wyróżnienie.

I miejsceKatarzyna Jaworowska wraz z uczennicami i uczniami w wieku 7–8 lat ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Dursztynie

II miejsceAgnieszka Dąbrowska wraz z sześciolatkami z grupy „Ekoludki” z przedszkola „Zaczarowany Zakątek” w Warszawie

III miejsceRenata Młodawska wraz z dziećmi w wieku 3–6 lat z przedszkola w Sorbinie

WyróżnienieDorota Żachowska wraz z uczennicami i uczniami w wieku 8–10 lat ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie

Z laureatami konkursu skontaktujemy się pod koniec sierpnia lub na początku września, by ustalić szczegóły związane z przesłaniem nagród.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i przesłali swoje zgłoszenia. W szczególności nauczycielom/nauczycielkom i eduakatorom/edukatorkom za przygotowanie interesujących zajęć, odkrywających przed dziećmi tajemnica świata owadów, a dzieciom za wspaniałą realizację zadań, które postawili przed nimi opiekunowie.

Konkurs „Owadzie lato 2021” zorganizowaliśmy dzięki wsparciu Studio 100 Media – dystrybutora kreskówki o przygodach Pszczółki Mai, a także firmy Stovit – producenta smakołyków z dodatkiem miodu.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl