Europejskie Dni Ptaków | 1–3 października 2021 - OTOP
Nie dla obwodnicy kolejowej Białegostoku przez Puszczę Knyszyńską | apel przyrodników
13 września 2021
Ekologia i środowisko tematami szkolnych lekcji w roku szkolnym 2021/2022
22 września 2021
Pokaż wszystkie
Europejskie Dni Ptaków | 1–3 października 2021

Raniuszek, fot. M. Klimowicz

Na naszym niebie już nieco pusto. Odleciały nasze ukochane jerzyki i bociany, niewiele pozostało jaskółek, przez łąki niesie się klangor gromadzących się żurawi, a grzywacze częściej można spotkać w wielkich grupach na polach, niż w mieście. Oto czas odlotów i jesiennej migracji.

Tradycyjnie zachęcamy Was do obserwowania jesiennych ptasich wędrówek w trakcie Europejskich Dni Ptaków. Razem z miłośnikami ptaków z niemal 30 krajów w pierwszy weekend października (2-3 października 2021) udamy się na spacery, by wspólnie obserwować spektakl jesiennych migracji, pogłębiać swoją wiedzę o ptakach i liczyć je. Zachęcamy nauczycieli do organizacji wydarzeń w przedszkolach i szkołach już 1 października.

Zorganizuj wycieczkę lub inne wydarzenie

Za pomocą dostępnego formularza zgłoś swoje wydarzenie. Może to być długa wycieczka, krótki, relaksujący spacer, prelekcja, wykład, pokaz slajdów, konkurs… Zaproś znajomych, rodzinę albo – jeśli jesteś nauczycielem – swoich podopiecznych. Świętujcie razem Europejskie Dni Ptaków!

Informacje o Twoim wydarzeniu umieścimy na stronie OTOP. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Materiały dla przewodników  – znajdziecie tam plakat do wydrukowania i powieszenia w Waszej okolicy, poradnik OTOPrzewodnika, ciekawostki o ptakach oraz zgody na wykorzystanie wizerunku (jeśli w trakcie Waszych wydarzeń chcecie robić zdjęcia uczestnikom).

Notuj obserwacje i wpisz je do Szybkiego Raportu i Elektronicznej Karty Obserwacji

Podobnie jak w latach poprzednich bierzemy udział w akcji Szybkich Raportów – czyli skróconych sprawozdań z Waszych wydarzeń. Wyślijcie Szybki Raport do godz. 15 w niedzielę 3 października.

Elektroniczna Karta Obserwacji to pełne zestawienie widzianych i policzonych przez Was ptaków. Kartę tę można uzupełnić do 15 października.

Raniuszek – bohater EDP 2021 i… 30-lecia OTOP

Tak tak, to już 30 lat ten niewielki, lecz niezwykle ruchliwy ptaszek towarzyszy OTOP-owi! Uwieczniony w naszym logotypie przez prof. Jerzego Desselbergera stał się rozpoznawalnym symbolem Towarzystwa. Nic więc dziwnego, że patronuje tegorocznym polskim obchodom Europejskim Dniom Ptaków.

Zadbaj o siebie

Pamiętajmy  o bezpieczeństwie własnym i uczestników – zachowujmy dystans, tam, gdzie to niezbędne, załóżmy maseczki. I trzymajmy kciuki, żeby w tym roku pandemia nie pokrzyżowała nam planów w czasie Europejskich Dni Ptaków.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl