ZJAZD i XI WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW OTOP: program i zapisy - OTOP
Poznaj Członków Zarządu kadencji 2023-2026
21 lipca 2023
Senat po stronie społeczeństwa i przyrody – nowelizacja „Lex knebel” została odrzucona i wraca do Sejmu
1 sierpnia 2023
Pokaż wszystkie
ZJAZD i XI WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW OTOP: program i zapisy

Wróble, fot. C. Korkosz

Drodzy Członkowie i Członkinie OTOP,

Serdecznie zapraszamy Was do zapisywania się na Zjazd OTOP,  którego najważniejszym punktem będzie Walne Zebranie Członków OTOP. 

Kiedy: 8-10 września 2023 r. 

XI Walne Zebranie Członków: 9 września 2023 r., w godzinach 10:00-17:15

Gdzie: Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (CEPL), ul. Leśna 5a, 95-063 Rogów (koło Łodzi)

Program Zjazdu, obejmujący Walne Zebranie, znajdziecie TUTAJ.
Możecie przyjechać wyłącznie na XI Walne Zebranie Członków OTOP (bez noclegów). W czasie trwania XI WZC zapraszamy Was na bezpłatne: przerwy kawowe, obiad i kolację w tym dniu (obowiązuje jedynie zapis przez formularz, abyśmy mogli zamówić z wyprzedzeniem odpowiednią liczbę posiłków) .

Udział w pozostałych częściach zjazdu wiąże się z pokryciem kosztów noclegu (85 zł za noc ze śniadaniem) i obiadu/kolacji (40 zł za posiłek). 

Zapisy na Zjazd i Walne odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy. Wypełnijcie go TUTAJ. Zapisy na Zjazd oraz opłatę za noclegi i posiłki przyjmujemy do 18.08.2023 r. (o ostatecznym zapisie decyduje data uiszczenia opłaty).

Pytania prosimy wysyłać wyłącznie na e-mail czlonkostwo@otop.org.pl.

 

9.09.2023 r.  – XI Walne Zebranie Członków OTOP

Walne Zebranie Członków OTOP odbywa się co trzy lata, a jednym z jego najważniejszych celów jest wybór władz stowarzyszenia. Kandydatury do przyszłego Zarządu można było zgłaszać do 2 czerwca b.r. Liczba kandydatów nie przekroczyła siedmiu, zatem – zgodnie z zapisami w statucie – nie odbyło się głosowanie korespondencyjne. W przyszłym Zarządzie OTOP zasiądą: Marcin Borowik, Stanisław Łubieński, Krzysztof Pawlukojć oraz Krzysztof Tabernacki. Wszyscy oni, pragnąc przywitać się z członkami i członkiniami, opowiedzieli o sobie TUTAJW sobotę 9 września wyłonimy spośród nich prezesa i wiceprezesa Zarządu OTOP. 

Przypominamy, że w Walnym Zebraniu Członków mogą wziąć udział członkinie i członkowie wraz z ważnym członkostwem (utratę członkostwa reguluje rozdział 3., §11 Statutu), mogą oni także czynnie uczestniczyć w wyborach do władz Towarzystwa pod warunkiem ukończenia 16 roku życia.

Wydarzenia towarzyszące

Zjazd 8-10.09.2023 r. to także czas na ciekawe wykłady, wycieczki, warsztaty i integrację. W piątkowy wieczór zapraszamy na miniwykłady i prezentacje zaproszonych gości oraz pracowników OTOP. W sobotę wieczorem gość specjalny prof. Tomasz Osiejuk wygłosi wykład „Jak rozwój technologii zmienił rozumienie ptasiego śpiewu, czyli od bio- do ekoakustyki… i z powrotem”. Po tym wykładzie zapraszamy na imprezę integracyjną. 

W niedzielę odbędą się warsztaty ekointerwencji, a po nich zapraszamy na wycieczki z przewodnikami, do wyboru: „do lasu na ptaki” lub do Arboretum SGGW. W czasie Zjazdu pojawią się tematy związane z Grupami Lokalnymi, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu OTOP.  

Informacje praktyczne

Miejsce XI Walnego Zebrania Członków (WZC) OTOP oraz Zjazdu: 

  • WZC odbywa się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (CEPL), ul. Leśna 5a, 95-063 Rogów (koło Łodzi, pow. brzeziński). 
  • Noclegi oraz posiłki zarezerwowane są w Domu Studenckim „Jodełka”.
  • CEPL, DS „Jodełka “ oraz Arboretum znajdują się na terenie kompleksu SGGW w Rogowie.

Dojazd:

Dojazd pociągiem 

Rogów jest położony między Warszawą a Łodzią (bliżej Łodzi) Dojazd koleją z Warszawy i Łodzi odbywa się pociągiem POLREGIO lub w weekendy Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Czas podróży z Warszawy to ok. 1,5 godziny. Ze stacji Rogów do CEPL jest niecałe 1,5 km (20 min. spaceru). Dla osób potrzebujących transportu ze stacji PKP podamy przed Zjazdem numer telefonu, abyśmy mogli pomóc w dotarciu do CEPL.  

Google Maps z zaznaczeniem stacji kolejowej Rogów, CEPL, DS „Jodełka” oraz Arboretum TUTAJ oraz poniżej: 

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie posiada toaletę oraz podjazd przystosowany dla osób niepełnosprawnych na wózkach. 

Wszelkie pytania prosimy słać na e-mail czlonkostwo@otop.org.pl.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl