Spotkanie kończące projekt | Wełna - OTOP
1 strona okładki "Ptaków" 4/2023: Mewy białogłowe, fot. Łukasz Bednarz
Poczytaj! Już wyszły zimowe „Ptaki”
15 stycznia 2024
Wydarzenie kończące projekt | Wel
16 stycznia 2024
Pokaż wszystkie
Spotkanie kończące projekt | Wełna

W sobotę 9 grudnia 2023 roku spotkaliśmy się w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, żeby podsumować wydarzenia, które wspólnie przeżywaliśmy w ramach projektu „Rzeka nie jest rzeczą”, który przez prawie rok prowadziliśmy nad rzeką Wełną.

Spotkanie rozpoczęliśmy od podsumowania przeprowadzonych działań, których było zatrzęsienie. Nie mogło zabraknąć wspólnych uścisków i podziękowań, szczególnie że jak zawsze obecni byli nieocenieni Ania Nowak z Muzeum Młynarstwa w Jaraczu i Przemek Benz, aktywista i jeden z organizatorów wrześniowej Konferencji Ochrony Wód w Jaraczu.

Fot. Irka Jazukiewicz

Kluczowym punktem programu była prezentacja filmu „Do ostatniej kropli” Ewy Ewart, przedstawiający historię kilku rzek na całym świecie, gdzie przedstawiciele społeczności lokalnych, naukowcy, artyści i aktywiści walczą o zachowanie lub przywrócenie wartości przyrodniczych i kulturowych.

Po filmie odbyliśmy długą dyskusję, która mogłaby trwać do wieczora, gdyby nie krótki dzień i duża chęć na wspólny spacer doliną Wełny. Spacer nad Wełną, który skończyliśmy już po zmroku, był wspaniałym ukoronowaniem naszego projektu.

Fot. Marek Elas

Projekt „Rzeka nie jest rzeczą” realizowany jest przez Fundację Greenmind i OTOP

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Patronat nad projektem objęła Koalicja Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl