Wydarzenie kończące projekt | Sękówka - OTOP
Wydarzenie kończące projekt | Leśna
24 stycznia 2024
Ekspresowo przez Biebrzański Park Narodowy. Ale co nagle to po diable!
30 stycznia 2024
Pokaż wszystkie
Wydarzenie kończące projekt | Sękówka

W poniedziałek 13 listopada 2023 roku spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej, żeby podsumować nasze wspólne działania w ramach projektu Rzeka nie jest rzeczą. Nasz projekt trwał prawie rok, a w tej lokalizacji nasza uwaga była skupiona na rzece Sękówce.

Mieliśmy okazję podsumować wydarzenia, które odbywały się w trakcie trwania projektu. Przedstawiliśmy wyniki dwóch BioBlitzów: ornitologicznego i hydromorfologicznego. Rozmawialiśmy też o badaniach etnograficznych prowadzonych w trakcie trwania projektu. Wspomnieliśmy też o warsztatach przyrodniczych dla dzieci (i nie tylko), które przeprowadziliśmy nad Sękówką.

Fot. Alcija Pawelec

Uczestników spotkania zaprosiliśmy również na pokaz filmu Ewy Ewart “Do ostatniej kropli”, który to był punktem wyjścia do dalszej dyskusji o rzekach i ich miejscach w naszym życiu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Sękówka ma szczęście być cały czas obecna w życiu mieszkańców najbliższych okolic. Stała obecność Sękówki w świadomości i sercach mieszkańców pozwala na doskonałe zrozumienie funkcjonowania rzeki oraz jest punktem wyjścia do dyskusji o jej dalszym losie, w tym do dyskusji o poprawie warunków jej płynięcia.

Mamy nadzieję, że nasze działania pozwoliły spojrzeć nie tylko na Sękówkę, ale też na inne rzeki z szerszej perspektywy.

Fot. Zosia Bieńkowska

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Projekt „Rzeka nie jest rzeczą” realizowany jest przez Fundację Greenmind i OTOP

Patronat nad projektem objęła Koalicja Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl