Wydarzenie kończące projekt | Leśna - OTOP
Spacer w poszukiwaniu ziół nad rzeką Leśną
24 stycznia 2024
Wydarzenie kończące projekt | Sękówka
25 stycznia 2024
Pokaż wszystkie
Wydarzenie kończące projekt | Leśna

W piątek 17 listopada 2023 r. spotkaliśmy się w Hajnówce na podsumowaniu projektu Rzeka nie jest rzeczą, który prawie przez rok prowadziliśmy w okolicy. Nasze zainteresowanie wzbudziła rzeka Leśna płynąca przez Hajnówkę.

Wspólnie podsumowaliśmy wydarzenia, w których braliśmy udział. Przedstawiliśmy wyniki dwóch BioBlitzów: ornitologicznego i hydromorfologicznego. Rozmawialiśmy też o badaniach etnograficznych prowadzonych w trakcie trwania projektu oraz wspólnie wspominaliśmy Spacer Ziołowy, w którym braliśmy udział na początku września.

Ostatnie rozmowy przed spotkaniem. Fot. Alicja Pawelec

Na spotkaniu mieliśmy też okazję obejrzeć film Ewy Ewart “Do ostatniej kropli”, który to był punktem wyjścia do dalszej dyskusji o dostępności wody, rzekach, ich miejscach w naszym życiu.

Mamy nadzieję, że wszystkie wydarzenia zorganizowane w ramach projektu pozwoliły spojrzeć na Leśną z trochę innej perspektywy. Docenić jej walory oraz przywołać pozytywne wspomnienia, które wiązały się z obecnością rzeki w najbliższej okolicy. Nasze starania miały na celu dostrzec Leśną na nowo, zbudować z nią relację, a także zwrócić uwagę, że nikt nie zadba o rzeki w naszym najbliższym otoczeniu lepiej niż my sami!

Fot. Alicja Pawelec

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Projekt “Rzeka nie jest rzeczą” realizowany jest przez Fundację Greenmind i OTOP.

Patronat nad projektem objęła Koalicja Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl