Najlepsze miejsca dla zimujących ptaków wodnych - OTOP
Rzeka nie jest rzeczą | Zakończenie projektu
31 stycznia 2024
Zimowe ptakoliczenie 2024 | wyniki
16 lutego 2024
Pokaż wszystkie
Najlepsze miejsca dla zimujących ptaków wodnych
Lodówka na tle toni wodnej

Fot. Tomasz Wilk

„My się zimy nie boimy!” – to głos tych, którzy obok czapki i szalika na spacer zabierają lornetkę czy lunetę. Tak ubrani i zaopatrzeni, chodźmy szukać ptaków! …Tylko gdzie? O tym opowiada Tomek Wilk w artykule, który ukazał się w „Ptakach” 4/2023, naszym OTOPowym kwartalniku.

Łabędź niemy, w biegu i rozpędzony na tle śniegu

Fot. Tomasz Wilk

„Zimą ptaków jest znacznie mniej – trzeba wiedzieć, gdzie je obserwować. Kiedy już jednak znajdziemy dobre miejsce, to przy odrobinie szczęścia będziemy mogli cieszyć się widokiem wielotysięcznych stad lub też gatunków z dalekiej północy, które przylatują do nas tylko o tej porze roku. No właśnie, gdzie szukać ornitologicznych wrażeń w okresie zimowym?…” Dalsza część artykułu  „My się zimy nie boimy. Najlepsze miejsca dla zimujących ptaków wodnych w Polsce” (ilustrowana także zdjęciami Tomka):

Z myślą o naszych sympatykach i sympatyczkach, którzy jednak nie są w szeregach Stowarzyszenia, będziemy publikować jeden artykuł z każdego numeru na naszej stronie internetowej. Natomiast całość wydania kwartalnika „Ptaki” – w wersji papierowej lub elektronicznej – wciąż otrzymują jedynie nasi członkowie i członkinie. 

 

Tekst: Anna Woloszczuk

Data publikacji: 08.02.2024

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl