229 polskich organizacji pozarządowych apeluje: Natura Ratuje Ludzi – Polska powinna poprzeć Nature Restoration Law! - OTOP

229 polskich organizacji pozarządowych apeluje: Natura Ratuje Ludzi – Polska powinna poprzeć Nature Restoration Law!

Nature Restoration Law (NRL), czyli Natura Ratuje Ludzi!
3 czerwca 2024
Poszukujemy osoby do wsparcia sprzedaży
10 czerwca 2024
Pokaż wszystkie
229 polskich organizacji pozarządowych apeluje: Natura Ratuje Ludzi – Polska powinna poprzeć Nature Restoration Law!

Polska jest kluczowym krajem blokującym przyjęcie Nature Restoration Law, unijnego rozporządzenia, które ma pomóc odbudować przyrodę w Europie. Władze naszego państwa działają wbrew oczekiwaniom polskiego społeczeństwa – według raportu Instytutu Spraw Publicznych, aż 75 proc. Polek i Polaków uważa, że nasz kraj powinien poprzeć przepisy dotyczące odbudowy zasobów przyrodniczych. Nature Restoration Law to zdrowsze lasy, swobodnie płynące rzeki, więcej zieleni w miastach. To mniej susz, powodzi i fal upałów, to czystsze powietrze i woda, bezpieczne rolnictwo i gospodarka oparta na stabilnych podstawach. Apelujemy do Pana Premiera Donalda Tuska o poparcie Nature Restoration Law przez Rząd RP podczas głosowania Rady UE ds. Środowiska 17 czerwca!

Szanowny Panie Premierze,

Zwracamy się z apelem o poparcie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady
w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych (Nature Restoration Law) podczas zbliżającego się posiedzenia Rady UE ds. Środowiska, zaplanowanego na 17 czerwca br.

Polscy naukowcy oraz Polki i Polacy mówią jednym głosem – nie chcemy żyć na kontynencie targanym suszami, powodziami, falami upałów, szalejącymi cenami żywności, niedoborami wody, przerwami w dostawach prądu, gdzie latem w miastach ludzie przedwcześnie umierają z gorąca, a rolnictwo każdego roku ponosi wielomiliardowe straty. 

Nature Restoration Law to kompleksowy akt prawny, który odpowiada na te wyzwania i umożliwia skoordynowaną odbudowę ekosystemów, które są tarczą ochronną naszego społeczeństwa, rolnictwa, gospodarki i standardu życia. Potrzebujemy zdrowych gleb, stabilnego dostępu do dobrej jakości wody, owadów, które zapylają nasze uprawy, drzew, które oczyszczają powietrze i dają cień w naszych miastach. Inwestycja w odbudowę przyrody przyniesie korzyści 8–10 razy wyższe niż poniesione nakłady – natomiast koszty bezczynności mogą okazać się katastrofalne.

17 czerwca Polska ma szansę, by swoim głosem w Radzie UE uratować prawo, od którego zależy nasza przyszłość. Brak poparcia Nature Restoration Law przez polskie władze będzie kontynuacją szkodliwej polityki poprzedniego rządu oraz postawi nas w jednym szeregu z rządami państw, które negują kwestie ochrony środowiska oraz solidarność europejską (np. Węgry, Słowacja, Włochy). Jako organizacje pozarządowe reprezentujące polskie społeczeństwo apelujemy do Pana Premiera o poparcie Nature Restoration Law i uratowanie przyszłości przyrody w Europie!

Z inicjatywy Koalicji 10%.

LINK do wersji apelu z podpisami.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl