Ruszył projekt LIFE+ (nowa baza terenowa nad Biebrzą)
23 maja 2011
Nowa ścieżka edukacyjna na Bece
24 maja 2011
Pokaż wszystkie
Promocja Doliny Dolnego Bugu w Janowie Podlaskim

1 czerwca wszystkich miłośników przyrody serdecznie zapraszamy do Janowa Podlaskiego, gdzie będzie można odwiedzić m.in. stoisko promujące obszar Natura 2000 Dolina Dolnego Bugu.

Stoisko przygotowali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II, którzy pod opieką Jarosława Mydlaka biorą udział w koordynowanym przez OTOP projekcie „Bliżej natury – identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych”. Goście, którzy chcieliby wziąć udział w konkursach z nagrodami i poznać przyrodnicze piękno Doliny Dolnego Bugu, mogą odwiedzać stoisko od godziny 9.00 do 13.00. Będzie się ono znajdowało przy budynku szkoły przy ul. 1-Maja 5 w Janowie.

Dodatkową atrakcją będzie tego dnia tradycyjna „Parada Bocianów”, organizowana przez uczniów od roku 2002. Jest to radosny przemarsz ulicami miasta w strojach lub z wizerunkami bocianów, którego głównym celem jest oryginalne przypomnienie o ważnej roli, jaką odgrywają bociany nie tylko w przyrodzie, ale także kulturze i tradycji. Klasy wykonują również „bocianie platformy”, z których w konkursie wybierana jest najciekawsza. Początek tegorocznej parady również planowany jest na godzinę 9.00.

Patronat medialny nad imprezą objęły:

Na zdjęciu: Sieweczka obrożna – jeden z gatunków, dla których Dolina Dolnego Bugu jest ważną ostoją w skali kraju. Fot. Michael Finn / Archiwum OTOP

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl