Rząd za odddaniem parków narodowi
3 lipca 2012
Francuz złapany pod Chełmem
9 lipca 2012
Pokaż wszystkie
Pomagajmy ptakom – wystawiajmy wodę!

Tropikalne upały nie tylko nam dają się we znaki – w takich warunkach ciężko jest również ptakom.

Dlatego apelujemy do wszystkich o pomoc naszym skrzydlatym sąsiadom poprzez wystawianie dla nich naczynia z wodą. Należy pamiętać, że ptaki muszą mieć możliwość dostania się do niej, dlatego nie polecamy np. głębokich garnków. Lepsza będzie np. płytka kuweta albo podstawka pod doniczkę. Przy większych naczyniach dobrym pomysłem jest położenie na środku średniej wielkości kamienia, na którym korzystające z wodopoju i kąpieli ptaki będą mogły siadać.

Naczynie z wodą do picia i kąpieli powinno zostać ustawione w zacienionym miejscu, gdzie nie ma zagrożenia zaatakowania pierzastych gości przez kota albo psa. Wodę należy regularnie zmieniać. Podpatrywanie przylatujących do naszego małego wodopoju gatunków, ich zwyczajów i wzajemnych interakcji, jest ogromną przyjemnością i może dostarczać niezapomnianych wrażeń.

Użytkowników Facebooka serdecznie zapraszamy do podzielenia się zdjęciami sowich poideł i ich gości na naszym profilu. Gatunki odwiedzające przygotowane dla nich miejsce warto rejestrować w prowadzonym przez OTOP serwisie www.awibaza.pl

Zdjęcie kosa: John Carey
 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl