Premierze, zadbaj o ludzi i o przyrodę! - OTOP
2 lutego – Międzynarodowy Dzień Mokradeł
1 lutego 2013
OTOP patronem "Bezkrwawych łowów"
8 lutego 2013
Pokaż wszystkie
Premierze, zadbaj o ludzi i o przyrodę!

W przededniu szczytu budżetowego UE przypominamy Premierowi o postulatach związanych z bezpieczną przyszłością ludzi i przyrody w Europie.

W czwartek i piątek przywódcy krajów Unii Europejskiej spotkają się w Brukseli by decydować o budżecie UE na lata 2014-2020. Od ich decyzji zależy przyszłość naszego kontynentu, a także całego świata, w związku z licznymi powiązaniami między Europą a innymi częściami globu.

Już przy okazji poprzedniego szczytu, zakończonego brakiem porozumienia, razem z innymi organizacjami apelowaliśmy do Donalda Tuska o przyjęcie odpowiedzialnej postawy i zadbanie o rozwiązania korzystne dla ludzi i przyrody. Są to przede wszystkim:

  •  zagwarantowanie, że połowa funduszy Wspólnej Polityki Rolnej wesprze Program Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • wzmocnienie funduszu dla środowiska i klimatu LIFE, poprzez przeznaczenie na niego 1 proc. budżetu Unii (obecnie 0,3 proc.),
  • zagwarantowanie 20 proc. budżetu UE na walkę ze zmianami klimatu i łagodzenie ich skutków, zwłaszcza poprzez działania w ramach Polityki Spójności

Mądrze zaplanowany budżet na lata 2014-2020 umożliwi całej Europie wyjście z kryzysu poprzez zrównoważony rozwój. Aby tak się stało, decydenci powinni odejść od wykorzystywania publicznych pieniędzy (a więc także naszych) na szkodliwe subsydia. Zamiast tego należy skupić się na wprowadzeniu rozwiązań gwarantujących społeczeństwu korzyści płynące z czystego środowiska i świadczonych przez nie usług (np. magazynowania wody pomagającego zmniejszać ryzyko powodzi).

Co możesz zrobić?

Zaapeluj do Donalda Tuska o wsparcie rozwiązań przyjaznych ludziom i przyrodzie, zapewniających Europie stopniowe wyjście z kryzysu oraz trwały i zrównoważony rozwój. Możesz to zrobić:

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl