Premierze, zadbaj o ludzi i o przyrodę!
6 lutego 2013
Po szczycie UE: mniej na rozwój obszarów wiejskich i ochronę przyrody
8 lutego 2013
Pokaż wszystkie
OTOP patronem "Bezkrwawych łowów"

OTOP objął patronat nad wznowieniem znakomitej książki Włodzimierza Puchalskiego “Bezkrwawe łowy”, przygotowanym przez  Ośrodek Rozwojowo – Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.

“Bezkrwawe łowy” to pierwsza pozycja w tzw. Zielonej serii, prezentującej dorobek jednego z najwybitniejszych fotografów i filmowców przyrody w polskiej historii. Lasy Państwowe postanowiły przybliżyć ją współczesnemu odbiorcy, wydobywając wydawnictwa Włodzimierza Puchalskiego z przepastnych antykwariatów i zakurzonych bibliotecznych półek. 

 

“Bezkrwawe łowy” to liczący 218 stron album fotograficzny stanowiący wierne odzwierciedlenie najpełniejszego, III wydania książki z roku 1954. Dokładnie odwzorowano pierwotny projekt graficzny okładki, autorstwa Antoniego Pucka, układ czarno-białych fotografii. Wydawnictwo nie jest jednak reprintem – zdjęcia w większości zostały zeskanowane z oryginalnych, głównie przedwojennych negatywów i nielicznych odbitek. Następnie zostały poddane cyfrowej rekonstrukcji, po której odzyskały dawny blask. Oprócz fotografii album zawiera także oryginalne rysunki Haliny Gutsche-Siewierskiej.

 

 

Integralną częścią nowego wydawnictwa jest audioook zawierający wszystkie 22 opowiadania z “Bezkrwawych łowów”. W rolę Włodzimierza Puchalskiego wcielił się Włodzimierz Press,  gajowego Bartka świetnie interpretuje Wiktor Zborowski, książkowy Wacek to Wit Apostolakis – Gluziński, natomiast narratorem na płycie jest Wojciech Gąssowski. Aby opowiadania jeszcze bardziej wciągnęły odbiorcę w atmosferę przyrodniczych plenerów tam, gdzie było to uzasadnione i możliwe wprowadzono dźwiękowe tła. 

 

 

Posłuchaj

fragmentu audiobooka

 

Podobnie jak twórcy nowej edycji “Bezkrwawych łowów” mamy nadzieję, że w swojej odświeżonej formie staną się one dla wielu współczesnych inspiracją do poznawania i odkrywania wspaniałego świata polskiej przyrody. W przygotowaniu znajduje się już kolejna pozycja z “Zielonej serii” – “Wyspa kormoranów”. 

 

Książka z audiobookiem dostępna jest w internetowym sklepie ORWLP w Bedoniu

 

 

BEZKRWAWE ŁOWY – WŁODZIMIERZ PUCHALSKI

audiobook

wydanie: Lasy Państwowe

udzielenie praw do zdjęć i tekstów – Anna Puchalska – Żelewska

Zdjęcia z archiwum Muzeum Niepołomickiego

Cyfrowa rekonstrukcja skanów – Hubert Ogrodowczyk

Wyszukanie, skanowanie, przygotowanie do druku, skład oraz głosy natury, udźwiękowienie i reżyseria – Tomasz Ogrodowczyk

Wsparcie projektu – Jolanta Błasiak, Wawrzyniec Milewski

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl