Odwiedź Rumię i poznaj rezerwat Beka - OTOP
Wodniczka w szkołach nad Biebrzą
15 kwietnia 2013
10 mld euro wylane z biopaliwami
17 kwietnia 2013
Pokaż wszystkie
Odwiedź Rumię i poznaj rezerwat Beka

 

20 kwietnia, razem z Rumskim Ugrupowaniem Młodych i Aktywnych, zapraszamy na I Konferencję Ekologiczną. W jej trakcie będzie można poszerzyć swoją wiedzę m.in. o rezerwacie Beka, którym opiekuje się OTOP. W programie znalazły się wystąpienia na temat historii osadnictwa na obszarze dzisiejszego rezerwatu, ptaków i nietoperzy zasiedlających rezerwat oraz tereny przyległe położone nad Zagórską Strugą, a także na temat samego rezerwatu. 

Posłuchać będzie można również prezentacji poświęconych obszarowi Natura 2000, Nadmorskiemu Parkowi Krajobrazowemu, ichtiofaunie Zagórskiej Strugi, gospodarowaniu wodą przez człowieka czy o zanieczyszczeniu wód Zatoki Puckiej. 

 

 

Konferencja rozpocznie się w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 17.00 w Hali MOSiR przy ul. Mickiewicz 49 w Rumi. Przewidywany czas trwania to 3 godziny. 

 

Następnego dnia, w niedzielę 21 kwietnia, zapraszamy do wspólnego sprzątania Zagórskiej Strugi, organizowanego już po raz 3. Zbiórka o godz. 11 na parkingu przy hali MOSiR. Prosimy wyposażyć się w kalosze oraz, w miarę możliwości, w rękawice robocze. Po akcji (przewidywane zakończenie o godz. 15.00) przewidziane jest wspólne ognisko (prowiant w postaci ogniskowych kiełbasek zapewniają organizatorzy). 

 

OTOP podjął patronat nad obydwoma wydarzeniami, organizowanymi przez Rumskie Ugrupowanie Młodych i Aktywnych. 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl