Powiedz TAK dla Natury i mokradeł
15 lipca 2015
Polska wersja aplikacji NaturaList
31 lipca 2015
Pokaż wszystkie
Ponad pół miliona osób powiedziało TAK dla Natury

O północy w niedzielę zakończyły się konsultacje społeczne ogłoszone przez Komisję Europejską. Za pośrednictwem strony www.naturealert.eu aż 520 325 obywateli EU oraz ponad 120 organizacji pozarządowych oddało głos za naturą.

„Jeszcze nigdy obywatele UE nie wzięli tak licznie udziału w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez Komisję Europejską. To wyraźny sygnał dla polityków, że Europejczycy chcą bronić natury” – mówi Katarzyna Groblewska, rzecznik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

W maju koalicja ponad 100 organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska, w tym OTOP, ClientEarth i WWF, wystartowała z kampanią „Powiedz TAK dla Natury” zachęcając do udziału w konsultacjach.

W ramach procedury fitness check KE sprawdza skuteczność dwóch dyrektyw: siedliskowej i ptasiej oraz bada, jak realizują one swoje cele. Pełne wyniki konsultacji społecznych poznamy jesienią 2015 roku, a ostateczne decyzje w sprawie przyszłości dyrektyw siedliskowej i ptasiej KE ogłosi w czerwcu przyszłego roku.

 

Fot. Beata Kojtek

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl