Chodź z nami szukać wiosny – Spring Alive 2017 - OTOP
Petycja w sprawie zmiany nowelizacji ustawy o ochronie przyrody
1 marca 2017
Postanowienie sądu w sprawie Puszczy Białowieskiej
15 marca 2017
Pokaż wszystkie
Chodź z nami szukać wiosny – Spring Alive 2017

Kos, fot. Cezary Korkosz

Wiosna tuż tuż! Razem z nadejściem wiosny zaczynamy kolejny sezon międzynarodowej kampanii edukacyjnej Spring Alive i serdecznie zapraszamy na wydarzenia inaugurujące.

W najbliższą sobotę, 18 marca, wybierzemy się do warszawskich Łazienek Królewskich, gdzie nasz przewodnik – Agnieszka Kuczyńska z Warszawskiej Grupy OTOP opowie o tym, co dzieje się w ptasim świecie wiosną. A dzieje się już sporo: wrony budują gniazda, mandarynki szukają odpowiednich dziupli, a bogatki zajmują terytoria. Zabierzcie ze sobą lornetki i dobry humor i chodźcie z nami!
Spotykamy się o 9.00 przy wejściu naprzeciwko pomnika Chopina.

W poniedziałek, 20 marca, w Centralnej Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wraz z Warszawską Grupą OTOP zapraszamy na spotkanie „Znalazłem pisklę – co robić?”. Gościem specjalnym będzie Agnieszka Czujkowska z Ptasiego Azylu działającego przy warszawskim ZOO, która opowie nam co zrobić ze znalezionym pisklęciem lub podlotem. Co roku do azylu trafia mnóstwo młodych ptaków, większość z nich niestety zupełnie niepotrzebnie. Warto zatem wiedzieć, jak się zachować. Wykład nawiązuje do tegorocznego tematu przewodniego kampanii Spring Alive: „Nie zabieraj piskląt do domu!”.
Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18 i potrwa do 19.30.

Na oba wydarzenia zapraszamy serdecznie również rodziny z dziećmi.

Widziałeś/ widziałaś w tym roku już pierwszego bociana? Jeśli tak, wejdź na stronę www.springalive.net i zarejestruj swoją obserwację!

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl