Ochrona ptaków migrujących | wspólny apel 52 organizacji z 28 krajów do Prezydenta Libanu

Wycinka w Puszczy jest niezgodna z prawem – potwierdza rzecznik generalny Trybunału UE
20 lutego 2018
Przerwij „Milczenie przywódców” | wspólna akcja133 europejskich NGO
23 lutego 2018
Pokaż wszystkie
Ochrona ptaków migrujących | wspólny apel 52 organizacji z 28 krajów do Prezydenta Libanu

via Google Images

Kilka dni przed rozpoczęciem okresu wiosennych migracji ptaków 52 organizacje z 28 krajów, zajmujące się ochroną ptaków w krajach europejskich wysłały apel do Prezydenta Libanu, Pana Michela Naima Aouna. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków jest jednym z sygnatariuszy listu. Mamy nadzieję, że tej wiosny ptaki odbędą bezpieczną podróż nad Libanem.

Od wielu lat trwa masakra ptaków wędrownych w Libanie. Szacuje się, że rocznie ginie tam nawet kilka milionów ptaków. Podczas ubiegłorocznej wiosennej migracji wśród tysięcy zabitych ptaków był Tesla – bocian biały, którego chorwaccy ornitolodzy wyposażyli w nadajnik GPS. Jego śmierć poruszyła ekologów, ornitologów i wszystkich miłośników ptaków, czego efektem było wystosowanie petycji  „Uczyńcie niebo nad Libanem bezpiecznym dla bocianów i innych migrujących ptaków”, skierowanej do Prezydenta i Ministra Środowiska Libanu.

Pomimo wielu nadziei związanych z próbą wdrożenia nowego prawa, zakazującego polowań na ptaki migrujące, kłusownicy w Libanie nadal zabijali je. Teraz, gdy nadchodzi czas wiosennych migracji ptaków, zwracamy się z prośbą o zapewnienie im bezpieczeństwa w tracie przelotów nad Libanem. Mamy nadzieję, że strzelanie do nich nie będzie możliwe i będą chronione zgodnie z obowiązującym prawem.

Pamiętajmy, że ptaki nie należą do żadnego narodu, ale że wszystkie narody są zobowiązane do ochrony ich dla przyszłych pokoleń. Wierzymy, że Prezydent Libanu zapewni właściwą ochronę ptakom migrującym, a Liban stanie się przykładem dla innych krajów. Prosimy, aby niebo nad Libanem było bezpieczne dla ptaków wędrownych tej wiosny!

Pełny tekst listu do Prezydenta Libanu, Pana Michela Naima Aouna do pobrania.
List napisany jest w języku angielskim.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl