Czy grozi nam “cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania - OTOP

Czy grozi nam “cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania

“Source areas and stepping stones in Aquatic Warbler conservation” | Report from Symposium
2 kwietnia 2021
Włącz się w konsultacje Strategii Leśnej UE | czas tylko do poniedziałku!
16 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie
Czy grozi nam “cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania

Wraz z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zapraszamy na webinar Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski – o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei, który poprowadzi dr Tomasz Wilk.

Nasza planeta doświadcza głębokiego kryzysu bioróżnorodności. Jego skalę pomagają nam oceniać czerwone listy – opracowania szacujące ryzyko wymarcia gatunków. Wydana aktualnie Czerwona lista ptaków Polski wskazuje, że co piąty gatunek w naszym kraju zagrożony jest wyginięciem. Jakie gatunki i siedliska doświadczają najsilniejszego regresu? Co wymieranie gatunków oznacza dla przyrody i dla każdego z nas i jak możemy mu przeciwdziałać? To prezentacja dla dużych i małych, bogatych i biednych, z lewa i z prawa. Bo kryzys bioróżnorodności dotyka każdego z nas.

Prelekcja odbędzie się w ramach comiesięcznych spotkań miłośników ekologii, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Będzie również jednym z wydarzeń z okazji obchodów 30-lecia OTOP.

Spotkanie odbędzie się w środę, 14 kwietnia 2021 o godzinie 17:00 na profilu Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Facebook Live 

Nagranie ze spotkania dostępne jest TUTAJ

 

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl