Czy grozi nam „cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania

„Source areas and stepping stones in Aquatic Warbler conservation” | Report from Symposium
2 kwietnia 2021
Włącz się w konsultacje Strategii Leśnej UE | czas tylko do poniedziałku!
16 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie
Czy grozi nam „cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania

Wraz z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zapraszamy na webinar Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski – o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei, który poprowadzi dr Tomasz Wilk.

Nasza planeta doświadcza głębokiego kryzysu bioróżnorodności. Jego skalę pomagają nam oceniać czerwone listy – opracowania szacujące ryzyko wymarcia gatunków. Wydana aktualnie Czerwona lista ptaków Polski wskazuje, że co piąty gatunek w naszym kraju zagrożony jest wyginięciem. Jakie gatunki i siedliska doświadczają najsilniejszego regresu? Co wymieranie gatunków oznacza dla przyrody i dla każdego z nas i jak możemy mu przeciwdziałać? To prezentacja dla dużych i małych, bogatych i biednych, z lewa i z prawa. Bo kryzys bioróżnorodności dotyka każdego z nas.

Prelekcja odbędzie się w ramach comiesięcznych spotkań miłośników ekologii, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Będzie również jednym z wydarzeń z okazji obchodów 30-lecia OTOP.

Spotkanie odbędzie się w środę, 14 kwietnia 2021 o godzinie 17:00 na profilu Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Facebook Live 

Nagranie ze spotkania dostępne jest TUTAJ

 

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl