Włącz się w konsultacje Strategii Leśnej UE | czas tylko do poniedziałku!

Czy grozi nam “cicha wiosna”? | Zaproszenie na webinar i link do nagrania
12 kwietnia 2021
XII Rajd Ptasiarzy | 8 maja 2021
5 maja 2021
Pokaż wszystkie
Włącz się w konsultacje Strategii Leśnej UE | czas tylko do poniedziałku!

Dzięcioł duży, fot. Cezary Korkosz

Komisja Europejska prowadzi obecnie konsultacje tzw. Strategii Leśnej UE (EU Forest Strategy) mającej kształtować ramy działań w lasach naszego kontynentu w najbliższych latach. Konsultacje te są częścią szerszego procesu związanego z planowaniem zapisów Strategii na rzecz bioróżnorodności do 2030 roku, a także tzw. Zielonego Ładu – a więc planu działania na rzecz zrównoważonej gospodarki UE.

OTOP zachęca wszystkich swoich członków, wolontariuszy i sympatyków do wzięcia udziału w konsultacjach on-line, tak aby wzmocnić głos osób, którym zależy na zrównoważonym zarządzaniu obszarami leśnymi. Formularz do konsultacji znajduje się tu:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12674-EU-Forest-Strategy/public-consultation

Aby ułatwić wypełnienie formularza, dzięki inicjatywie obywatelskiej, uruchomiona została strona jakibedzielas.pl, na której zamieszczone są wskazówki dotyczące tego jak wziąć udział w konsultacjach, wraz z sugestiami dotyczącymi odpowiedzi na poszczególne pytania – jedną z zamieszczonych na stronie propozycji jest przekazane OTOP stanowisko BirdLife dotyczące konsultacji strategii leśnej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach już teraz – czas na to jest tylko do poniedziałku! Wypełnienie ankiety zajmie ok. 10 minut, ale Twój głos będzie miał wpływ na to jak użytkowanie polskich lasów będzie wyglądać w najbliższych latach!

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl