Pomóż nam chronić wodniczkę i dołącz do Klubu Obrońców Wodniczki! | Patronite
7 maja 2021
Projekt „50 rzek”
10 maja 2021
Pokaż wszystkie
Światowe Dni Ptaków Wędrownych 2021 | 8-9 maja

Podróżniczek, fot. Cezary Korkosz

W tym roku Światowe Dni Ptaków Wędrownych obchodzone są 8–9 maja. W tym roku kontynuujemy ubiegłoroczną formę obchodów, czyli bardzo gorąco zachęcamy do obserwowania ptaków w małych grupach.

#razemnaptaki
W weekend 8–9 maja 2021 roku lub w terminie zbliżonym do tych dni, zorganizuj rodzinną ptasią wycieczkę w swojej okolicy. Znajdź ciekawe miejsce – park, pobliski las lub łąkę, i wybierz się tam na spacer ze swoją najbliższą rodziną. Zabierzcie lornetki, jeśli je macie, i coś do jedzenia oraz picia, bo obserwacje mogą przecież potrwać.
Podczas wycieczki zanotuj wszystkie gatunki ptaków, które zaobserwujecie. Interesują nas wszystkie gatunki, ale szczególną uwagę poświęćmy w tym dniu ptakom wędrownym, w tym bohaterom programu Spring Alive – bocianowi białemu, dymówce, brzegówce, jerzykowi, kukułce, a także żołnie i sieweczce obrożnej. Wszystkie obserwacje wprowadźcie po wycieczce do internetowej bazy ornitho.pl (lub bezpośrednio w terenie poprzez aplikację Naturalist), a gatunki Spring Alive na www.springalive.net.

Nieważne, czy jesteś doświadczonym obserwatorem ptaków, czy swoją przygodę z ptakami dopiero rozpoczynasz. To nie liczba gatunków ptaków, które rozpoznasz podczas wycieczki, jest najważniejsza, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Możesz poinformować nas o planowanej rodzinnej wycieczce z wyprzedzeniem lub poinformować nas po wycieczce, gdzie spędziliście Światowe Dni Ptaków Wędrownych (na adres: fatima.hayatli@otop.org.pl wyślij mail z miejscem, w którym planujecie obserwować ptaki lub je obserwowaliście). Informacje o niej umieścimy wtedy na mapie publikowanej na naszej stronie. Chcielibyśmy, aby mapa wycieczek zapełniła się jak największą liczbą lokalizacji! Bądźmy w tym dniu razem!

Po wycieczce napisz do nas krótki mail (na adres: fatima.hayatli@otop.org.pl) z informacją, gdzie odbyła się wycieczka, kto w niej uczestniczył (wystarczy liczba uczestników). Prześlij zdjęcie/zdjęcia, które udało Ci się zrobić. O najciekawszych rodzinnych wycieczkach napiszemy na stronie Spring Alive.

I pamiętaj, aktywność na świeżym powietrzu, w tym spacery, buduje naszą odporność! A więc nie czekaj i już teraz zaplanuj wyjście z rodziną na Światowe Dni Ptaków Wędrownych.

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl