Dołącz do OTOPatrolu w rezerwacie Beka! | Sezon 2022
11 marca 2022
Nauka obywatelska dla ptaków! | Spring Alive 2022
21 marca 2022
Pokaż wszystkie
„It’s Time!” | Nowy projekt BirdLife
trzech młodych ludzi siedzi na krawędzi góry (punkcie widokowym) w oddali widać zielone góry. Po lewej stronie Napisn: Nowy projekt It's TIME, a u góry - logotypy OTOP, BirdLife Partner i Erasmus+
Presja, jaką wywieramy na Naszą Planetę, jest ogromna, a co najmniej milion gatunków jest obecnie zagrożonych wyginięciem. Nadszedł czas na działanie, a jako federacja organizacji ornitologicznych, czyli BirdLife International – jesteśmy liderem zmian. Dlatego ruszamy z nowym projektem „It’s time!”, którego celem będzie utworzenie Rady Młodych Liderów BirdLife International. Jej zadaniem będzie wspieranie działań na rzecz klimatu i różnorodności biologicznej. 

Zmiany klimatyczne i spadek bioróżnorodności nie dotyczą wyłącznie Polski – jest to problem globalny. Aby skutecznie coś zmienić, trzeba działać razem, dlatego nad projektem „It’s Time!” pracujemy wraz z BirdLife MaltaStation EuropeSocietatea Ornitologica Romana oraz BirdLife International.

Edukacja dzieci i młodzieży, prowadzona w celu rozwijania wiedzy i umiejętności związanych z ochroną przyrody, jest niezwykle istotna w walce z kryzysem klimatycznym. Młodzi ludzie to przyszłość, jednak ich wartości i priorytety często nie są uwzględniane w procesach decyzyjnych. Nadszedł czas, by dać głos młodym w planowaniu działań na rzecz ratowania przyrody i klimatu oraz podejmowaniu decyzji w tej sprawie.. 

Celem projektu „It’s Time!” jest stworzenie międzynarodowej społeczności młodych osób, dla których przyroda jest wartością samą w sobie. Dzięki temu współpraca między młodzieżą z różnych krajów i regionów będzie łatwiejsza,  bardziej efektywna i skuteczniejsza. Plany projektu  „It’s Time!” obejmują także prowadzenie szkoleń dla młodych aktywistów, budujących ich umiejętności i zdolności do wprowadzania zmian na rzecz ochrony przyrody.

Jane Goodall często powtarza, że młodzi ludzie dają jej nadzieję. My chcemy dać im narzędzia i możliwości, by mogli stać się kimś więcej niż tylko nadzieją.

Projekt „It’s Time!” oficjalnie wystartował w listopadzie 2021 i potrwa aż do sierpnia 2023 roku. Finansowany jest ze środków programu Erasmus+.

 

Tekst: Adrianna Muszyńska

Opublikowano: 17 marca 2022

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter! Zapisz się

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl