Wizyta studyjna w Snowidowie | Zaproszenie - OTOP
Rzeka nie jest rzeczą! – spotkanie inauguracyjne w Sękowej | Sękówka
28 marca 2023
Spring Alive 2023
7 kwietnia 2023
Pokaż wszystkie
Wizyta studyjna w Snowidowie | Zaproszenie
Organizujemy wizytę studyjną w gospodarstwie Patryka Kokocińskiego, rolnika roku regionu Morza Bałtyckiego 2021, na którą serdecznie zapraszamy. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy!

Patryka mieliśmy już przyjemność gościć podczas webinaru “Mokradła a zanieczyszczenia rolnicze #3”, który możesz obejrzeć TUTAJ. Tym razem, to Patryk zaprosi nas do swojego gospodarstwa na wizytę studyjną, podczas której porozmawiamy o:

  • zarządzaniu nawozami naturalnymi (system automatycznego usuwania gnojowicy, przechowywanie nawozów naturalnych, nowoczesne metody aplikacji);
  • przechowywaniu kiszonek i ich wpływie na zanieczyszczenie wód biogenami;
  • zarządzaniu wodą opadową w gospodarstwie rolnym;
  • małej retencji w krajobrazie rolniczym (zastawki na rowach, oczka wodne itp.);
  • strefach buforowych i zadrzewieniach oraz ich wpływie na ograniczenie spływu biogenów;
  • zielonej infrastrukturze w krajobrazie rolniczym jako narzędziu w przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu;

Spotkanie odbędzie się 11 maja 2023 i będzie trwało około 5 godzin. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie za pomocą FORMULARZA.

Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia 2023.

W przypadku większej liczby chętnych zastrzegamy sobie możliwość wyboru uczestników – decydować będzie merytoryczne uzasadnienie oraz kolejność zgłoszeń. Każdego, kto zakwalifikuje się na wizytę poinformujemy o tym po 16 kwietnia – prosimy o cierpliwość. Osoby niezakwalifikowane również zostaną poinformowane.

Dla osób podróżujących z daleka istnieje możliwość noclegu w okolicy (w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie można dojechać transportem publicznym)  w dniu poprzedzającym wizytę (10. maja). W uzasadnionych przypadkach będziemy mogli pokryć koszty podróży.

Wizytę studyjną organizujemy jest w ramach projektu “Bagienne strefy buforowe i ochrona wód Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z rolnictwa” realizowanego we współpracy z BirdLife Europe and Central Asia oraz finansowanego przez Fundację Flotilla.

Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl