Komisja Europejska zaniepokojona stanem polskich rzek – spotkanie komisarza z NGO i briefing prasowy - OTOP

Komisja Europejska zaniepokojona stanem polskich rzek – spotkanie komisarza z NGO i briefing prasowy

Podcasty w konkursie “Po co nam przyroda?” wybrane!
20 kwietnia 2023
Po prawej stronie zdjęcia siedzi modraszka na trzcinie. Po lewej apla z logiem OTOP i napisem XI Walne Zebranie Członków OTOP. 9 września 2023. Zapraszamy
XI Walne Zebranie Członków OTOP
24 kwietnia 2023
Pokaż wszystkie
Komisja Europejska zaniepokojona stanem polskich rzek – spotkanie komisarza z NGO i briefing prasowy

Zły stan polskich rzek, niebezpieczne plany polityków, zasolenie Odry oraz bezprecedensowe łamanie prawa dotyczącego ochrony rzek – o tym wszystkim członkowie Koalicji Ratujmy Rzeki i Koalicji Czas na Odrę będą rozmawiać z Virginijusem Sinkevičiusem, komisarzem europejskim ds. środowiska. Po spotkaniu planowany jest briefing dla mediów z udziałem komisarza oraz przedstawicieli i przedstawicielek organizacji, na który Was serdecznie zapraszamy. 

Kiedy i gdzie ?

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2023, a briefing około godziny 12:30Odra Centrum, Wrocław (barka na Odrze niedaleko Mostu Grunwaldzkiego)

O czym konkretnie będziemy rozmawiać z komisarzem?
  1. Odra i zagrożenie kolejną katastrofą . Przedstawimy komisarzowi Sinkevičiusowi najnowsze dane dotyczące zasolenia rzeki: zrzutów przemysłowych, odpowiadających za zasolenie i potencjalnie niebezpiecznych zakwitów w dopływach Odry i w Kanale Gliwickim. To w nim  wiosną zeszłego roku pojawiły się symptomy sierpniowej katastrofy. 
  2. Biała Księga Polskich Rzek, dokumentująca złe praktyki na naszych wodach: m.in. łamanie ramowej dyrektywy wodnej, łamanie konwencji z Aarhus, chaos kompetencyjny i brak kontroli przy zrzucaniu ścieków kopalnianych.
  3. Skandaliczna specustawa odrzańska, od prac nad którą zupełnie odcięte jest społeczeństwo. Do tej pory nie przeprowadzono ŻADNYCH konsultacji społecznych za to pomagają ją pisać spółki wydobywcze, takie jak KGHM. W rezultacie mamy w niej więcej betonu na rzekach, regulacji i „uzbrojoną policję wodną” (więcej o specustawie odrzańskiej na stronie: Fundacji Greenmind i OKO Press).
  4. Megalomańskie plany budowy stopnia wodnego w Siarzewie na Wiśle i drogi wodnej E40, które są aktualnie najpoważniejszym zagrożeniem dla Królowej Polskich Rzek.
Wpłacam

Chcę dołączyć do newslettera.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Mamy dla Ciebie newsletter!

Zapisz się  

Tak, chcę dostawać newsletter OTOP (dopóki się nie wypiszę)

FreshMail.pl