Lasy pierwotne, naturalne; starodrzewy i starolasy: jak nie zgubić się w lesie słów i co z tych słów dla lasu wynika? - OTOP

Lasy pierwotne, naturalne; starodrzewy i starolasy: jak nie zgubić się w lesie słów i co z tych słów dla lasu wynika?

Rzeka nie jest rzeczą! – spotkanie inauguracyjne | Wel
20 maja 2023
Poszukujemy osoby na stanowisko Specjalistki/ty w programie Monitoring Ptaków Polski (MPP)
24 maja 2023
Pokaż wszystkie
Lasy pierwotne, naturalne; starodrzewy i starolasy: jak nie zgubić się w lesie słów i co z tych słów dla lasu wynika?

Coraz więcej osób interesuje się losami rodzimej przyrody, w tym m.in. lasów. Kwestie ochrony naturalnych lasów, czy gospodarki leśnej są szeroko dyskutowane w mediach, w wypowiedziach ekspertów, organizacji pozarządowych, lokalnych społeczności, a nawet wykorzystywane w hasłach wyborczych. Przekazy dotyczące lasów obfitują w fachowe określenia, które często są dla nas niejasne, trudne do rozróżnienia, a stosowane w pewnych kontekstach mogą stać się narzędziem manipulacji.

Jeśli chcecie uporządkować i pogłębić swoją wiedzę na temat lasów, pewnie poruszać się w “leśnych” tematach i potrafić zweryfikować zasłyszane m.in. w mediach informacje, koniecznie weźcie udział w webinarze Koalicji 10%!

Webinar odbędzie się na platformie Zoom w dniu 29 maja 2023 w godz.18:00-19:30.

Obowiązuje rejestracja! Zarejestruj się TUTAJ 

Podczas webinaru dowiecie się m.in.:

  • jakie są kategorie opisujące naturalność lasów,
  • po co takie rozróżnienia istnieją i czy łatwo je od siebie oddzielić,
  • gdzie w Polsce i w Europie ostały się jeszcze stare lasy, czy są dziś należycie chronione, a jeśli nie, to jaka czeka je przyszłość?

Po prezentacji eksperta – Pawła Pawlaczyka z Klubu Przyrodników –  gwarantujemy czas na pytania od uczestników.

Webinar zostanie nagrany i dostępny online do późniejszego odtworzenia.

 

Webinar organizowany jest przez Koalicję 10%. Koalicja 10% jest grupą specjalistów i specjalistek z różnych dziedzin, z 11 organizacji pozarządowych: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Centrum Ochrony Mokradeł, ClientEarth, Fundacja Dzika Polska, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Fundacja Greenmind, Lasy i Obywatele, Klub Przyrodników, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, Salamandra i WWF Polska.
Działamy z myślą o powiększeniu sieci obszarów chronionych w Polsce. Chcemy zachować je dla przyszłych pokoleń i zadbać o dobre życie nas wszystkich tu i teraz. Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową.

Wpłacam